17 évig kell dolgozni egy új lakás megvásárlásához a fővárosban
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatEgy budapesti új lakást 41 év alatt tudna megvenni egy átlagos jövedelmű, kétkeresős pár.
Az elmúlt években bevezetett lakástámogatások egyre jobban megemelték a lakásárakat a hazai piacon, így a saját ingatlan csak kevesek számára megfizethető – derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. friss elemzéséből, amit a Telex szemlézett. Az árak növekedését összevetették a havi nettó átlagbérekkel is. Megvizsgálták, hány havi keresetből vásárolható meg egy 60 négyzetméteres lakás.
2023-ban Magyarországon egy ekkora méretű, használt lakást 69, míg egy újat 155 havi nettó átlagkeresetből lehetett megvenni (5,75 és 12,9 évi fizetés).
Ha egy átlagkeresetet kapó pár szeretne lakást venni és a bevételük 20 százalékát félre tudják tenni, abban az esetben egy átlagos használt lakást 173 hónap, azaz több mint 14 év alatt tudnának megvásárolni. Új lakások esetében ez idő 389 hónap, azaz több mint 32 év lenne. Budapesti használt lakásoknál ehhez 350 hónapra (több mint 29 év), míg új lakások esetében 500 hónapra (több mint 41 év) lenne szükség.
A GKI szerint az országban a használtlakás-vásárláshoz szükséges hónapok száma 2015 óta közel stagnálást mutat, míg az új lakás, valamint a fővárosi használt lakás vásárlásához szükséges hónapok száma meredeken nőtt.
fotó: unsplash
- 2026.09.11BCM - Üzletmenet-folytonosság menedzsment képzés Az intenzív, workshop jellegű program célja, hogy a résztvevők képessé váljanak egy ISO 22301:2019 alapú üzletmenet-folytonossági irányítási rendszer (BCMS) tervezésére, bevezetésére és fenntartására.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?