300 millió forinttal javít a minisztérium a fogyatékkal élők életminőségén
A kormány 2007. december 12-i ülésén elfogadta dr. Lamperth Mónika szociális és munkaügyi miniszter előterjesztését és döntött többek között a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány, az Autizmus Alapítvány és a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közalapítvány támogatásáról.
Magyarországon jelenleg megközelítőleg 60 ezer ember él autizmus spektrumzavarral, és mivel a felismert esetek száma évről évre emelkedik, nőtt a magas színvonalon képzett szakemberek iránti igény. Az Autizmus Alapítvány a szociális tárca 25 millió forintos támogatásával kidolgozza a gyógypedagógus-képzésből hiányzó "Autizmus Spektrumzavarok Pedagógiája" felsőfokú szakirányú továbbképzés beindításához szükséges tananyagokat, illetve beszerzi a szükséges eszközöket.
A minisztérium 52 millió forintos támogatással járul hozzá a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közalapítvány munkájához, amely során a szervezet hiánypótló módon felméri a hazai kora-gyermekkori intervenciós szolgáltatók számát, működési körét és annak tartalmát, eredményességét, valamint módszertani anyagot dolgoz ki az intervenciós hálózat és a szolgáltatások fejlesztésére, az alkalmazandó szakmai protokollokra.
Dr. Lamperth Mónika szociális és munkaügyi miniszter döntött a "Fogyatékos személyek országos és regionális szervezeteinek támogatása", a "Segítőkutya kiképzés támogatása", az "Országos nézettségű TV-műsorok feliratozásának támogatása" és az "Augmentatív és alternatív kommunikációt segítő eszközök kölcsönzésének támogatása" címen meghirdetett pályázat nyerteseiről is. A miniszteri döntéssel közel 300 millió forintot fordít a tárca a fogyatékossággal élő személyek életminőségének javítására.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk
Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól –... Teljes cikk
- Pénzeső a nyugdíjasoknak: van, ahol 40 ezret osztanak karácsonyra 1 hónapja
- The show must go on! 1 hónapja
- Megjelent a rendelet a közszolgálati dolgozók otthontámogatásáról – itt vannak a részletek 1 hónapja
- Eddig lehet jelentkezni az országos szakmai versenyekre 2 hónapja
- Túl sokan betegednek bele a munkába – a szakértők szerint itt a határ 2 hónapja
- Az amerikai dolgozók több mint fele saját zsebből fizeti a képzéseket, amiket munkáltatója nem áll 2 hónapja
- Indul a Demján Sándor 1+1 program második üteme 2 hónapja
- Már több mint ötezer nyertesnek utaltak támogatást a vállalati e-autó programban 2 hónapja
- Ezek a rendvédelmi dolgozók kapnak lakhatási támogatást 2 hónapja
- Ekkora munkaügyi bírságot szabtak ki az építőiparban dolgozó cégekre 2024-ben 2 hónapja
- Támogatás, nem sajnálat: így álljunk a mellrákkal küzdő munkatársaink mellé 2 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa