Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 12 éve

3000 minisztériumi alkalmazott kerül lapátra

Csaknem 3 ezer alkalmazottat menesztenek a román központi államapparátusból - jelentette ki szerdán Victor Ponta román miniszterelnök. Várhatóan a román postáról 3600 alkalmazottat küldenek el.

A kormányfő elmondta, 60 ezer betöltetlen állást szüntetnek meg az egészségügy és az oktatás kivételével azért, hogy a közszférában újból bevezethessék azt a szabályt, miszerint minden elbocsátott személy után új ember alkalmazható.

Romániában a 2010-es megszorító intézkedések során olyan elvet vezettek be a közszféra létszámstopjának fenntartása érdekében, hogy minden hetedik megüresedett állás után lehet csak alkalmazni új személyt.

Ponta szerint a betöltetlen állások megszüntetése mellett elbocsátások is lesznek, a minisztériumoktól és a központi államapparátushoz tartozó egyéb hatóságoktól összesen 2800 embert fognak elbocsátani a következő időszakban.

Az idén várhatóan több román állami vállalatnál is tömeges elbocsátások lesznek. Erre hívta fel a figyelmet Ion Pisc, az Országos Szakszervezetei Tömb alelnöke, aki a Nemzetközi Valutaalappal folytatott keddi tárgyalás után közölte: mintegy 8 ezer ember válhat munkanélkülivé az állami vállalatoknál tervezett szerkezeti átalakítások miatt. A román posta várhatóan 3600 alkalmazottól válik meg, a többi dolgozót energiavállalatoktól fogják leépíteni.
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek