450 dolgozót bocsát el a Magyar Telekom
A munkavállalók munkaviszonyának megszüntetésére a jövő év első negyedévében kerülhet sor.
A közlemény arra is kitér, hogy a Telekom nem vezető beosztású munkavállalói 2020. április 1-jétől átlagosan 5%-os bérfejlesztésben részesülnek. „A fenti intézkedések, valamint a javadalmazási struktúrában elfogadott egyéb módosítások következtében, a végkielégítések nélkül számolt anyavállalati személyi jellegű költségek várhatóan nagyságrendileg 3%-kal csökkennek majd 2020-ban 2019-hez képest” - írja a társaság.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Miközben az álláskeresők aktívan használják az MI-eszközöket az önéletrajzíráshoz és interjúra való felkészüléshez, sok szervezet még... Teljes cikk
Egy új jelenség, a „doomjobbing” terjed az álláskeresők körében, leírva azt az állandó online böngészést, amely a motiváció és az... Teljes cikk
A toborzás az elmúlt évtizedben alapjaiban változott meg, egyre inkább a mesterséges intelligencia által vezérelve. Az MI eszközök felgyorsítják a... Teljes cikk
- Magyar Péter csökkentené a miniszterelnöki fizetést – közben 12 milliós végkielégítéssel távoznak képviselők 7 napja
- Donald Trump Magyar Péterről: az új ember jó munkát fog végezni 1 hete
- Uniós források feltételekkel: mi kell a kifizetésekhez? 1 hete
- Állami karrierek újraírva: szakemberekkel épül a Tisza-kormány 1 hete
- "Távozzanak!" – vezetőcseréket sürgetett Magyar Péter győzelmi beszédében 1 hete
- Megszakad a szakszervezeti majális 135 éves hagyománya 2 hete
- Csak az orvosok lelkiismerete miatt működött az ellátás ebben a térségben 2 hete
- Kínai gigaberuházás Tatabányán: 43 milliárd forint, 800 új munkahely 1 hónapja
- Magyar Revolut: 12 kérdés, amire még nincs válasz 1 hónapja
- Hiába az AI-láz: a magyar vállalatok 77%-a még semmit nem lát a megtérülésből 2 hónapja
- Új vezérigazgató a a Magyar Suzuki Zrt. élén 3 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?