50 ezer forintos gyorssegélyt követelnek az átlagnyugdíjnál kevesebből élőknek
A vegyes indexálás visszaállítása segítene abban, hogy ne szakadjanak el egymástól még jobban a bérek és a nyugdíjak - írja közleményében a Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsa.

Még a nyáron egyszeri, legalább 50 ezer forintos gyorssegélyt követel az átlagos nyugdíjnál kisebb ellátásban részesülő idősek számára a Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsa (NYUSZET) - írja a Népszava. Mint a közlemény kifejti, azzal, hogy a vegyes indexálásról az Orbán-kormány áttért az éves nyugdíjemelések kizárólag inflációt követő számítására, csak az utóbbi hat évben több száz milliárd forintot vettek el a nyugdíjasoktól. A szervezet szerint ha megmaradt volna a nettó béremelkedések mértékét is beszámító éves emelés, akkor 2016-ban a megvalósult 1,6 százalékkal szemben 4,2 százalékos nyugdíjemelést kellett volna adni, 2017-ben 2,4 helyett hét és fél, 2018-ban 3 helyett 7,1 százalékot, 2019-ben pedig 3,4 helyett 7,4 százalék járt volna. A NYUSZET számításai szerint ha ismét vegyes indexálással számolnák az emelést, akkor egy átlagos nyugdíjjal rendelkező idős ember 360 ezer forinttal kapna többet az idén. A szervezet szégyennek nevezi, hogy a nyugdíjasok hitelezik meg a költségvetést, a kormány pedig cinikusan és kicsinyesen becsapja az embereket.
A vegyes indexálás visszaállítása segítene abban, hogy ne szakadjanak el egymástól még jobban a bérek és a nyugdíjak, hanem elkezdődjön az idősek anyagi felzárkózása, a gazdaság eredményeiből valóban részesüljenek a nyugdíjasok is - emelik ki. Hozzáteszik: a kormány nem nyitott az éves emelés számítási módjának megváltoztatására.
Népszava
fotó: pexels
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A dél-és kelet-európai országok állampolgárai általában több időt töltenek munkával, az Egyesült Királyság és Spanyolország az uniós átlag felett teljesített. Teljes cikk
Bevált a NAV új gazdaságfehérítő eszköze, az adategyeztetés, hétfőn újabb egyeztetések kezdődnek - tájékoztatta Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti... Teljes cikk
Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter Facebook-bejegyzésében kiállt a MÁV-csoport dolgozói mellett, elismerve a magyar vasút számos... Teljes cikk
- Csökkentheti-e a segély, a gyed vagy a gyes a nyugdíjat? Itt a válasz 7 napja
- 800 ezer magyar nyugdíjas a létminimum alatt él 2 hete
- Az öregségi nyugdíjban részesülők teljes ellátásának átlag- és mediánösszege - grafikon 2 hete
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 2 hete
- Nem csupán beugró munkaerő - diákok és nyugdíjasok a munkapiacon 3 hete
- Csökken a népesség, nő a nyomás - sokan későn kezdenek el a nyugdíjra félretenni 3 hete
- Külföldi nyugdíj: mit kell tenni annak, aki külföldön is szerzett nyugdíjjogosultságot 3 hete
- Milliókat érhet a jó időzítés a nők kedvezményes nyugdíjánál 3 hete
- Ősszel meglepetést kapnak a kormánytól a nyugdíjasok 3 hete
- Ekkora nyugdíjkiegészítést kaphat az a nagyszülő, aki az óvoda helyett vigyáz az unokájára 3 hete
- Az átlagos öregségi nyugdíj nominál- és reálértékének alakulása hazánkban 1 hónapja