800 munkahelyet szüntet meg a Ryanair a Budapest Airport miatt
A Ryanair január 10-től negyven százalékkal csökkenti budapesti járatait, mivel a Budapest Airport nem csökkentette díjait a kért szintre - közölte a diszkont légitársaság vezérigazgatója. Az intézkedéssel 10 útvonal szűnik meg, és 800 ezerrel csökken az utasok száma, ami közel 800 "helyi" munkahely elvesztését fogja eredményezni (az ACI statisztikák szerint)- tudta meg az AIRportal.hu nyomán az Orientpress hírügynökség.
A Ryanair most Budapestről máshova telepíti 2 gépét, ami miatt az útvonalak száma 10-el fog csökkenni, 9 másik útvonalon a gyakoriság fog csökkenni, és a heti járatok száma 110-el csökken. Sajnos, a Ryanair így évente 800 000 utast veszít, és 800 munkahely szűnik meg Budapesten, illetve kerül át máshová Európába, ahol a Ryanair folytathatja a növekedését.
OrientPress Hírügynökség
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Először rendez állásbörzét jövő szombaton a 280 milliárd forintos beruházással 2500 új munkahelyet teremtő Vulcan Shield Global (VSG)... Teljes cikk
A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
- Munkaadói felmondás nyugdíj előtt állóknak: erre kell figyelni! 2 hete
- Több ezer fős leépítés jön ennél a cégnél, mert egyre kevesebben söröznek 2 hete
- 900 dolgozótól válna meg a Dacia 3 hete
- Hatásalapú fejlesztések: mit keresnek ma a vállalatok a tréningpiacon? 3 hete
- Ők a legnagyobb tréningcégek a magyar piacon - jelentős mozgások a rangsor élén 4 hete
- Újabb cég rúg ki több száz embert az AI miatt 1 hónapja
- Immár hivatalos, hogy 16 000 munkahelyet szüntet meg az Amazon 1 hónapja
- Elsősorban magyar munkaerőre építünk – így látja a kölcsönzői piacot a Pensum vezetője 1 hónapja
- Itt vannak a legnagyobb munkaerő-kölcsönző cégek 1 hónapja
- Újabb leépítési hullám az Amazonnál – Ezreket küldhetnek el 1 hónapja
- 72 dolgozó sorsa lett kérdéses a Szőlő utcai javítóintézet ügyében 1 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben