98 százalékos különadó: az APEH elől nem lehet elbújni
Az adóterhet várhatóan mindenkinek magának kell majd bevallania, de nem lehet kibújni a fizetési kötelezettség alól, az adóhivatal ugyanis tudni fogja, ki tartozik neki - adja hírül az InfoRádió.
Az adószakértő szerint a bevallást és a teljesítést azért nem lehet megúszni, mert állami cégektől kapott pénzekről van szó, amelynek nyoma van. A törvény nyilván adatszolgáltatást rendel majd el, így az adóhivatal automatikusan megtudja majd, ki tartozik neki. Ha az adót bevezetik, célszerű lesz bevallani és befizetni, ellenkező esetben az adóhiányt ötven százalékos bírsággal és késedelmi pótlékkal hajtják be - figyelmeztetett Vámosi-Nagy Szabolcs.
InfoRádió
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Van olyan ország az EU-n belül, ahol több mint négyszer magasabb minimálbérrel számolhatnak a dolgozók, mint más tagországokban. Teljes cikk
A NAV ellenőrei számos helyszínen vizsgálják majd többek között az alkalmazottak bejelentését is. Teljes cikk
Egy friss kimutatás szerint egy átlagos munkavállaló évente kétszer annyi megbeszélésen vesz részt, mint két évvel ezelőtt, ami a koncentrált... Teljes cikk
- Közös megegyezésnél jár a felmondási idő vagy annak megváltása? 2 hónapja
- Végkielégítés 2026 3 hónapja
- Befolyásolja-e a végkielégítés a nyugdíj összegét? 12 hónapja
- Közös megegyezésnél el lehet térni a végkielégítés törvényileg meghatározott határidejétől? 1 éve
- Védett korú munkavállalóként jár a végkielégítés, ha elküldenek? 1 éve
- Milyen lehetőségeim vannak végkielégítésre, ha nem megyek vissza a munkába a GYES után? 1 éve
- Védett kor: Biztonság és lehetőségek a nyugdíj előtti években 1 éve
- A végkielégítés lényeges tudnivalói 1 éve
- Sokmilliós bónuszt kapnak a dolgozók, ha beleegyeznek a végkielégítésbe 1 éve
- Végkielégítés és nyugdíj - ezt fontos tudni 2 éve
- Jogos a végkielégítés megvonása egészségügyi okokból? 2 éve
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben