A 20-64 éves korosztály foglalkoztatottsága meghaladja az uniós célértéket
Csath Magdolna közgazdász szerint vannak még tartalékok a magyar munkaerőpiacon.
A szakértő ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy vannak még tartalékok a hazai munkaerőpiacon. Kiemelte a 20 éven aluliakat, akik már nem tanulnak; mint mondta, ebben a korcsoportban az átlagos magyar mutatókhoz viszonyítva még alacsony szintű a foglalkoztatottság, bár az uniós átlaghoz képest nem rosszak az adatok. Ugyancsak tartalékot jelentenek a munkanélküliek és a közfoglalkoztatottak, az utóbbiakról szólva Csath Magdolna hangsúlyozta annak fontosságát, hogy az elsődleges munkaerőpiacon helyezkedjenek el.
A mozgósítás legfontosabb eszköze a képzés, az oktatás - fogalmazott a szakértő. Kitért arra is, hogy a keresetek növekedése kétszámjegyű volt a tavaly január-októberi időszakban, de nem egyforma mértékben emelkedtek a bérek, az üzleti szférában sokkal nagyobb volt a növekedés.
MTI
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A mesterséges intelligencia térnyerése számos területen megkérdőjelezi a munkavállalók alapvető készségeit, mint például a kritikus gondolkodás... Teljes cikk
A Meta azon terve, hogy egy mesterséges intelligencia alapú Mark Zuckerberg klónnal kommunikáljon az alkalmazottakkal, egyszerre tűnik elkerülhetetlennek... Teljes cikk
Idén is megkönnyíti a lakáskiadással és ingatlanértékesítéssel kapcsolatos jövedelmek bevallását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV)... Teljes cikk
- 13%-kal csökkent a távmunkához kapcsolódó munkaügyi bírósági ügyek száma 4 napja
- A részmunkaidősök létszámváltozása 2019 és 2024 között - grafikon 2 hete
- Félnek a jövőtől? - A fiataloknak már nem a fizetés a legfontosabb a munkahelyen 2 hete
- A gazdaságilag inaktívak aránya a 15–74 éves népességből - grafikon 2 hete
- Felmérés: ennyivel nőhet a bére annak, aki jól ismeri az AI-t 2 hete
- Aggasztó jelek a német munkaerőpiacról: Ennyi állás tűnt el 2 hete
- A Súlyosan korlátozottak foglalkozásai településtípus szerint - grafikon 2 hete
- A dolgozók fele szerint nem esélyesek a nők a bérversenyben 2 hete
- "Gratulálunk, megkapta az állást!" – de mostantól kevesebbet keres 3 hete
- A dolgozók diktálnak? Így változik meg a balatoni munkaerőpiac 3 hete
- KSH: 66 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak átlagos létszáma 3 hete

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?