A hallgatók egynegyede nem végzi el időben az egyetemet
Az ELTE hallgatóinak három éven belüli végzési aránya csupán 24 százalék - legtöbben pszichológián végeznek. Felvetődik a kérdés: vajon mindez csupán a rendszer hibája, vagy maguk a hallgatók is felelősek az alacsony végzési arányért? - írja a Magyar Hírlap összeállítása.
Az ELTE még tavaly készült felmérése árnyalja a pozitívnak látszó képet - írja a Mohaonline.hu. A szakemberek a felsőoktatásba három évvel korábban - azaz 2006-ban - belépő hallgatók végzési arányát összegezték. Kiderült: a hallgatók átlagos - hat félév utáni - végzési aránya az ELTE-n csupán 24 százalék. A felmérés szerint a legjobban a pszichológia szakosok végeztek, 67 százalékos aránnyal. A leggyengébb eredményt pedig a programtervező informatikusok produkálták: közülük csak négy százalék végez az optimális idő alatt. A lehetséges okok között szerepelt a bekerülő diákok eltérő felkészültsége, a kötelező számítógépes vizsgák, illetve a szóbeli felvételiztetés és vizsgáztatás hiánya.
A felsőoktatásban részt venni "élvezetes", ezért megvan rá az esély, hogy sokan szeretnék ezt kihasználni a lehető leghosszabb ideig, a legkevesebb energiabefektetéssel - írja a Magyar Hírlap.
Magyar Hírlap
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Indul a "három az egyben" képzés, amelyben összekapcsoljuk a kiváló technikumokat és egyetemeket, és a technikumi képzés erősségeire támaszkodva... Teljes cikk
A május-júniusi érettségi vizsgákra február 16-ig lehet jelentkezni. Az érettségizők rendes, előrehozott, szintemelő, kiegészítő, ismétlő,... Teljes cikk
Új szakokkal megjelent a Felsőoktatási felvételi tájékoztató hivatalos kiegészítése a felvi.hu-n - tudatta az Oktatási Hivatal pénteken a honlapján. Teljes cikk
- Pályaválasztás az AI korában: így válassz egyetemet 2026-ban 3 hete
- Eddig lehet jelentkezni a tavaszi érettségi vizsgákra 3 hete
- Új korszak jöhet a Debreceni Egyetemen a GE-vel közösen 4 hete
- Új szakok a felsőoktatási felvételi tájékoztatóban - itt vannak a részletek! 4 hete
- Hankó Balázs szerint a felsőoktatásban is be kell vezetni a szakképzési duális rendszert 1 hónapja
- Ezek voltak a legnépszerűbb szakok a keresztféléves felvételin 1 hónapja
- Mindenki a tudásról beszél, mégis a papír számít az állásinterjún – miért? 1 hónapja
- Külföldi egyetemek, kutatói karrier: új lehetőségeket mutattak be az Educatión 2 hónapja
- Milyen szempontokat kell figyelembe venni egyetemválasztásnál? 2 hónapja
- Ez mentheti meg a bajba jutott hallgatókat az egyetemeken 2 hónapja
- A felsőfokú végzettségűek aránya nemek szerint hazánkban és az EU-ban 3 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben