kapubanner for mobile

A hatóságok vizsgálják a sztrájk alatti vasútbiztonságot

Folytatódnak az egyeztetések ma a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete és a MÁV között a szakszervezet sztrájkköveteléseiről. Ugyanakkor a miniszterelnök mára várja annak a vizsgálatnak az eredményét, amely feltárja, hogy valóban indultak-e vonatok a múlt héten az utas- és nemzetbiztonsági szabályok figyelmen kívül hagyásával.

images

A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) február 7-én csütörtökön 12 órától legkésőbb február 15-éig felfüggesztette a február 1-jén követeléseinek alátámasztására indított országos vasutassztrájkot. Addig is az egyeztetéseket folytatják, bár a pénteki találkozók sem hoztak eredményt.

A két tárgyalófél eredeti álláspontja az elmúlt időszak egyeztetésein nem változott. A VDSZSZ továbbra is azt követeli, hogy a minden vasutas kapjon nettó 250 ezer forintot személyenként a MÁV Cargo privatizációs bevételéből, illetve 10 százalék többletbérfejlesztést kér a megajánlott 6,9 százalék mellett a kiszervezett MÁV-társaságok dolgozói számára, a MÁV-START Zrt., a MÁV-Trakció Zrt., illetve a MÁV Gépészet Zrt. munkavállalóinak. A MÁV viszont egy lépést sem tett a kompromisszum felé, álláspontja szerint a szakszervezet követeléseinek nincs sem jogi, szakmai, sem gazdasági alapja. A kollektív munkaügyi vita keretében zajló tárgyalás ma a MÁV Zrt.-nél 9 órakor, a MÁV-START Zrt.-nél 15 órakor kezdődik.

A Magyar Vasúti Hivatal (MVH) a Nemzeti Közlekedési Hatósággal közösen pénteken megkezdte a vizsgálatot a miniszterelnök felkérésére a MÁV Zrt. és a MÁV-START Zrt. sztrájkkal kapcsolatos működése ügyében. A vizsgálat célja felderíteni, hogy igaz-e Gaskó Istvánnak, a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) elnökének állítása, miszerint a MÁV megsértette a vasutasok munkabeszüntetésének idején az utas- és nemzetbiztonsági szabályokat.

Időközben eredménytelenül zárult a tárgyalás

Ismét eredménytelenül zárult az egyeztetés a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) valamint a MÁV Zrt. között a szakszervezet követeléseiről.

A MÁV Zrt. továbbra is kitart korábbi álláspontja mellett, miszerint a szakszervezet követelései szakmailag megalapozatlanok, azoknak jogi és gazdasági alapja nincs. Az egyeztetést követően Barány Balázs, a VDSZSZ alelnöke azt mondta: lesújtó a helyzet, miközben egyre több helyről azt a visszajelzést kapják, hogy reálisak és jogosak szakszervezeti követelések, a munkáltató egy tapodtat sem mozdul eddigi álláspontjáról.

A VDSZSZ szerint a vasúttársaság menedzsmentje sem egységes a szakszervezeti követelés jogosságának megítélésében. Zsoldos Marianna, a MÁV Zrt. humánerőforrás igazgatója, a munkáltató tárgyaló delegációjának vezetője a tárgyalásról elmondta: meghallgatták egymás érveit, az egyeztetést kedden 11 órakor folytatják.
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Tréning Kerekasztal Konferencia 2026. Élménnyel eredmény! – Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknekinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
110 új munkahely jön létre Mezőtúron

A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk

50 új munkahelyet teremt a Knaus Tabbert Nagyorosziban

A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk

Időzített bomba a techiparban: sztrájk jöhet a Samsungnál

A Samsung Electronics dél-koreai dolgozóinak 93 százaléka megszavazta a sztrájkot a bónuszvita miatt, ami tovább mélyíti a konfliktust a világ... Teljes cikk