A koalíciós válság miatt elmarad a vasutassztrájk
A kormánykoalícióban kialakult konfliktus miatt ugyanis - legalább is a szakszervezet megítélése szerint - nem tudnak érdemben tárgyalni az illetékes gazdasági tárcavezetéssel.
A lap információi szerint a koalíciós konfliktus jó kapaszkodót jelent a VDSZSZ számára, hiszen mind több tagja jelezte: meg kellene gondolni, van-e értelme újra és újra sztrájkolni, miközben semmi hozadéka nincs. A vasutasok egy részében az is felmerült, hogy az utasok elpártolnak a vasúttól, így ők elveszíthetik a munkájukat.
Mindazonáltal - bár a többi vasutas-szakszervezet is egyetért a követelésekkel - csak a VDSZSZ vállalta fel a nyílt harcot az újabb béremelésért, a megszüntetésre ítélt vasútvonalakért, s azért, hogy valamennyi vasutas részesedjen a MÁV-Cargo privatizációs bevételéből. Követeléseiket azonban a döntéshozók teljesíthetetlennek tartják.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A kecskeméti Mercedes-gyár tovább bővül; az idén már 140 új munkatársat vettek fel, így a létszám elérte az ötezer főt - jelentette be Jens... Teljes cikk
A polgári légi és űrjárművek javításával foglalkozó, hazai tulajdonú Aero Space Power új üzemcsarnokot épít Kisvárdán a portfóliója... Teljes cikk
Először rendez állásbörzét jövő szombaton a 280 milliárd forintos beruházással 2500 új munkahelyet teremtő Vulcan Shield Global (VSG)... Teljes cikk
- 43 halott után léptek a mozdonyvezetők: országos sztrájk jön a spanyol vasúton 1 hónapja
- Sztrájk és káosz a világ leghíresebb múzeumában 3 hónapja
- Robbanás előtt a magyar oktatás: az AI miatt eltűnhetnek a tantárgyak és a tantermek 3 hónapja
- HR forradalomból HR válság? Így verheti szét az AI a szakmát 3 hónapja
- Világszintű pályakezdőválság: miért a Z generáció lép be a legnehezebb a munkaerőpiacra? 4 hónapja
- "Ez már modern rabszolgaság" - általános sztrájk a 13 órás munkanap ellen 5 hónapja
- Zajlanak a tárgyalások a munkavállalókkal a kukássztrájk után 6 hónapja
- Sztrájkolnak a kukások Budapesten 6 hónapja
- Egy napra leáll az élet Olaszországban 6 hónapja
- Nem lesz sztrájk a pécsi buszközlekedésben 7 hónapja
- Bojkottálhatják a tanévkezdést Romániában az oktatási szakszervezetek 7 hónapja


Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben