A kollektív szerződésről tárgyalnak ma Ferihegyen
A Budapest Airport (BA) vezetése és a korábban sztrájkot hirdetett két ferihegyi szakszervezet csak a kollektív szerződésre koncentrál a tárgyalások csütörtökön reggel kezdődő fázisában - mondta szerdán Szollár Domokos, a ferihegyi repülőteret üzemeltető társaság szóvivője.
A cég képviselője kiemelte: a munkáltató és a munkavállalók képviselői is egyetértettek abban, hogy szükség van a tárgyalások "normál, ellenérzésektől mentes útra" visszaterelésére.
A Légiközlekedési Egyesült Szakszervezet (LESZ) és a Repülőtéri Dolgozók és Szolgáltatók Szakszervezet (RDSZSZ) vállalta, hogy sztrájkköveteléseit csak a tárgyalások következő fázisában teszi újra az asztalra - hangsúlyozta Szollár Domokos. Hozzátette: a tárgyalásokat vezető Jost Lammers, a BA vezérigazgatója ígéretet tett arra, hogy írásban válaszol az érdekképviseletek felvetéseire.
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Mercedes-Benz több tízmilliárd forint értékű beruházással létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját, amelynek a nyomán... Teljes cikk
Kelet-Közép-Európa legnagyobb kapacitású sütőüzemét építi fel a Ceres Sütőipari Zrt. 24 milliárd forintos beruházással a Tatai Ipari Parkban -... Teljes cikk
Megkezdte a termelést a kanadai Magna International magyarországi vállalatának vecsési üzeme – közölte a társaság pénteken az MTI-vel. Teljes cikk
- Karrierstart a fővárosban: több száz álláshely nyílik a Budapest Állásbörzén 2 hónapja
- Milyen egy jó céges rendezvényhelyszín Budapest szívében? 5 hónapja
- Itt az első figyelmeztetés: pénteken 10 percre leáll a közlekedés Budapesten 6 hónapja
- Itt vannak a legnagyobb vezetési tanácsadó cégek 9 hónapja
- Nincs mozdíthatatlan munkavállaló: interjú Varga Péterrel, a Manpower ügyvezetőjével 9 hónapja
- Jelentős árbevétel-növekedések a flottakezelőknél 9 hónapja
- Sztrájkot helyeztek kilátásba a budapesti repülőtéri dolgozók 9 hónapja
- Ismét helycsere a dobogó tetején - itt a legnagyobb relokációs cégek listája 9 hónapja
- Milyen kihívások formálják a bérszámfejtés outsourcing piacot 9 hónapja
- Ők adnak munkát a nyugdíjasoknak: itt vannak a legnagyobb szövetkezetek 9 hónapja
- Figyelmeztető sztrájk kezdődik a müncheni repülőtéren 10 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?