A magyar kormánynak kár hőzöngenie a kvóta miatt
Félti a nemzeti szuverenitást a menekültügyi kvóta bevezetése miatt a kormány, miközben a nemzetközi jogász azt állítja, az unió ezzel nem von el semmilyen tagállami hatáskört, hiszen a menekültek között amúgy sem válogathat senki - írja a Népszabadság.
Lattmann Tamás nemzetközi jogász azt állítja, az unió a kvótáról szóló döntéssel nem von el semmilyen tagállami hatáskört, hiszen a menekültek között amúgy sem válogathat senki - írja a Népszabadság.
Lattmann szerint egyébként kár hőzöngeni, mert a kvótában meghatározottnál nagyságrendekkel többen fordultak meg Magyarországon, akiknek jó része bizonyosan menekültnek számít, s így vagy úgy, de jár nekik a védelem. Ehhez képest a nemzetközi jogász szerint eléggé érthetetlen, miért a pár ezres kvóta vált a kormányzati kommunikáció központi témájává.
Csakhogy a németek bármikor előhúzhatják a dublini kártyát, és akkor mindenkit a nyakunkba zúdíthatnak, aki csak járt itt – figyelmeztet a szakértő.
Népszabadság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A rendszert az Egyesült Államokban és Kanadában vezetik be. Teljes cikk
Csak a 25 év alattiak jelentettek csökkenést az elégedettségben, ami arra utal, hogy személyre szabottabb stratégiákra van szükség a karrierjük... Teljes cikk
A friss kimutatás a nyugati szomszédunkban az idén egész évre 7 ezer csődkérelemmel számol. Teljes cikk
- Veszélyes tendencia: nőtt a fiatal munkanélküliek aránya az EU-ban 4 hete
- Újabb pályázati felhívást indítottak a kkv-k megerősítésére 1 hónapja
- Varga Mihály is megszólalt az MNB-s elbocsátások kapcsán 1 hónapja
- Több mint 250 munkavállalójától válik meg az MNB 1 hónapja
- Ma van az Ápolók Nemzetközi Napja - köszönet nekik! 2 hónapja
- Hol keresnek a legtöbbet? - íme az európai átlagfizetések 2 hónapja
- Rekordszinten dolgozik Európa népe – melyik ország húzza le az átlagot? 2 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV május elején 2 hónapja
- Több mint 1300 cég végezte el Nemzeti Innovációs Ügynökség innovációs tréningjét 2 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV április végén 2 hónapja
- Sereghajtó a magyar minimálbér: csak Bulgáriát előzzük meg 2 hónapja