A munkaerőpiacnak különösen fontos a migránsok beilleszkedése
A bevándorlók beilleszkedését és a más kultúrákból érkezők elfogadását segítő programot rendeznek a hét végén a Millenárison. A Köztünk élnek. Ismered őket! címet viselő esemény helyszíne a park D épülete lesz.
A látogatóknak lehetőségük lesz megismerkedni különböző országokból érkező bevándorlókkal és kultúrájukkal: sor kerül egyebek mellett kerekasztal-beszélgetésekre, színházi előadásokra, lesznek filmvetítések és interaktív divatbemutatók. A gasztronómia kedvelői megismerkedhetnek Afrika, Ázsia, Kína, valamint a karibi térség ételkülönlegességeivel, lehetőség lesz a különböző népi táncok elsajátítására, és különleges sportokkal is megismerkedhetnek a helyszínre látogatók.
Gyerekek és felnőttek egyaránt kipróbálhatják a különböző népekre jellemző hangszereket, kézműveskedhetnek, a legkisebbeknek pedig idegen nyelvű meseolvasással és izgalmas játékokkal készülnek a szervezők.
A KSH adatai szerint a Magyarországon tartózkodó bevándorlók száma hét év alatt 19 ezer főről csaknem 35 ezer főre emelkedett. Többségük tanulási céllal érkezik Magyarországra, így végzettségük lehetővé tenné a munkaerőpiaci integrációt, a társadalmi előítéletek azonban megakadályozzák ezt, és nem tudnak részt venni a gazdasági, a társadalmi és a kulturális életben.
Az Európán kívülről érkező bevándorlókról a magyar társadalom többsége csak felszínes tudással rendelkezik, ennek oka lehet a kultúrák közötti nem megfelelő párbeszéd, az ismeretlentől való félelem, valamint az, hogy kevés olyan program van, ahol a migránsok és a magyarok megismerhetnék egymás kultúráját.
Ezen igyekszik változtatni a RendezvényParádé Kft. és az Afrikáért Alapítvány szervezésében megvalósuló esemény az Európai Unió Európai Integrációs Alapjának támogatásával.