kapubanner for mobile

A munkahelyi szörfözés évente 760 milliárd dollárba kerül

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Idén 551 ezer évet töltenek blogok és egyéb internetes anyagok olvasásával az amerikai alkalmazottak - számolta ki egy amerikai kutatóközpont.

A honlapján közzétett adatok szerint 35 millió amerikai alkalmazott - vagyis minden negyedik a sorban - átlag napi három és fél órát tölt azzal munkahelyén, hogy blogokat, azaz magánkiadású anyagokat, krónikákat és bizalmas naplókat olvasgat az interneten.

Az amerikai munkaidő-alap 9 százalékában a dolgozók a magánblogokat falják. Nemcsak a blogolvasók vannak sokan - azok is, akik írják őket. A Pew kutatóintézet szerint 8 millióan írnak blogokat, 2004-ben az internet használóinak 27 százaléka olvasta műveiket.

"Felejtsétek el az ebédszünetet, manapság a blogolvasók minden nap 40 percet használnak fel munkaidőben szenvedélyük kielégítésére" - olvasható a kutatás eredményeit publikáló AdHage honlapon.

Júliusban az America Online egyik felmérése arra az eredményre jutott, hogy az amerikai foglalkoztatottak átlagban napi két órán át szörföznek munkahelyükön az interneten, ami számításaik szerint munkaadóknak kereken 759 milliárd dollárjába (156 billió 354 milliárd forint) kerül.

Panoráma

HVG

  • 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek