A Volánbusz átveszi a BKV-sofőröket, a karbantartók egy részének mennie kell
A városhatáron átmenő buszvonalakat a Volánbusz veszi át. A BKV karbantartói állományát emiatt csökkenteni kell, de igyekeznek átképzéssel megoldani a helyzetet - jelentette be Tarlós István.
Mind a 320 járművezetőt átveszi a Volánbusz, a BKV-nál egyetlen járművezetőt sem fognak elbocsátani - jelentette ki Tarlós István.
A főpolgármester közlése szerint a BKV vezetése átképzéssel, átirányítással igyekszik majd megoldani azoknak a dolgozóknak a helyzetét, akiknek a "karbantartói kapacitás szűkülése" miatt veszélybe kerülne az állása.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk
- Ittasan dolgozó buszsofőr ellen mondták ki az ítéletet 2 éve
- A Volánbusz arra kéri az autóbuszos két szakszervezetet, hogy még szerdán írja alá a bérmegállapodást 2 éve
- Volánbusz-sztrájk: új bérajánlatot tesz Lázár János a szakszervezeteknek 2 éve
- Volánbusz: a hétfőre beosztott buszvezetők több mint fele nem vette fel a munkát 2 éve
- Volánbusz: sztrájkot szervez a szakszervezet január 28-ára és 29-ére 2 éve
- Vizsgálatot indított a Volánbusz a száguldás közben telefonozó sofőr ügyében 2 éve
- Kiderült, mikor állnak munkába a Fülöp-szigetekről érkezett buszsofőrök 2 éve
- A Fővárosi Ítélőtábla szerint jogszerű volt a Volánbusz sztrájk 2 éve
- Kitüntetett autóbusz-vezetők: 9 ezerszer kerülték meg a Földet baleset nélkül 2 éve
- Mennyi az annyi, avagy vágyálom, vagy valóság a kétszámjegyű béremelés? 2 éve
- A vártnál kisebb volt a sztrájk támogatottsága a Volánbusz szerint 2 éve

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?