Ajánlást adott ki a Bankszövetség a járványveszély miatt
A Magyar Bankszövetség egyebek mellett javasolja a járványveszély miatt a pénzintézeteknek és a kapcsolódó gazdasági szolgáltatóknak a külföldi utak felfüggesztését, és ajánlásokat nyújt az otthoni munkavégzés és helyettesítési rend kidolgozásához is.
A járvány megelőzését és megfékezését előtérbe kell helyezniük a munkájukban, együtt kell működniük a hatóságokkal, a tisztességes tájékoztatás szempontjából jelentős információkat pedig nyilvánosságra kell hozniuk.
Munkavállalóiknak joguk van a biztonságos munkakörülményekhez, de átmenetileg előírható számukra a munkavégzés a munkaszerződéstől eltérő munkahelyen és módon. Az alkalmazottak kötelesek a munkaadóikat tájékoztatni, ha járványveszélyes területről érkezett személlyel érintkeztek, és akkor is, ha tömegrendezvényen vesznek részt.
A bankszövetség javasolja a külföldi utak korlátozását, a külföldi vendégek fogadásának felfüggesztését, és ajánlásokat fogalmazott meg a higiéniai intézkedések, az otthoni munkavégzés és a helyettesítési rend kidolgozásához. Összegyűjtötték az üzletmenet folytonosságát biztosító lehetőségeket olyan esetekre is, ha település elhagyási tilalom lépne életbe.
Az ajánlásokat a tagintézmények, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége, valamint a Magyar Lízingszövetség közreműködésével készítette el a Magyar Bankszövetség - olvasható az iránymutatásban.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A leendő gazdasági miniszter szerint az számít, hogy az emberek adózás után mennyit visznek haza, és az a pénz valójában mennyit ér a mindennapi életben. Teljes cikk
Miközben az álláskeresők aktívan használják az MI-eszközöket az önéletrajzíráshoz és interjúra való felkészüléshez, sok szervezet még... Teljes cikk
Egy új jelenség, a „doomjobbing” terjed az álláskeresők körében, leírva azt az állandó online böngészést, amely a motiváció és az... Teljes cikk

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?