kapubanner for mobile

Államkincstár: minden mentődolgozó kapott fizetést

A Magyar Államkincstár közlése szerint minden mentődolgozó kapott fizetést, ők elvégezték a januári számfejtést, és kedden eljuttatták a bérjegyzékeket és az utalási állományokat az Országos Mentőszolgálathoz (OMSZ).

A kincstár a mentők fizetésének csúszásával kapcsolatos sajtóinformációkra reagálva az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írta: elvégezte a januári számfejtést az OMSZ 7800 dolgozójának is, és a bérjegyzékeket, az utalási állományokat, valamint az azokhoz tartozó listákat kedden az e-adatrendszeren keresztül eljuttatták az intézménynek. A munkabérek indítását az eddig megszokott módon a munkáltatók végzik, ha elegendő fedezet áll a rendelkezésükre.

A Magyar Államkincstár csak az intézmény által a bérszámfejtési rendszerben rögzített tételeket tudja számfejteni - jegyezték meg.

Kitértek arra: az OMSZ a múlt héten levélben kereste meg a kincstárat az új, központosított illetményszámfejtő rendszer (kira) bevezetésével kapcsolatban. Ők a rendszert szerdán bemutatták az OMSZ pénzügyi osztályának, majd felmérték és megbeszélték a panaszokat. Az egyeztetés mindkét fél részéről sikeresen zárult - tették hozzá.

A Magyar Államkincstár nyitott a párbeszédre, kiemelt célja, hogy minél átláthatóbb legyen a bérszámfejtési szisztéma, és hogy az illetmények számfejtése mielőbb, hiánytalanul megtörténjen - közölték.

Az új rendszerre való átállás óta, ebben az évben 290 észrevétel érkezett a kincstárhoz, ezek döntő többségét pedig már kivizsgálták.

Az észrevételeket az érintett megyei igazgatóságok soron kívül vizsgálják ki. Ahol számfejtési és nem likviditási hiba történt, ott azt soron kívül korrigálják, és a korrigált állományt megküldik az érintett intézménynek, amely ezután utalhatja az illetményt a munkavállalónak - áll a közleményben.
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Ennyivel emelkedik a dolgozók bére a BKV-nál

Megszületett a 2026-os bérmegállapodás a BKV Zrt.-nél, az idén összesen 9,2 százalékkal emelkednek a bérek a társaságnál - közölte a cég szerdán az MTI-vel. Teljes cikk

Megállapodtak: jelentős fizetésemelés és extra juttatások a MÁV-nál

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13... Teljes cikk

Így veszik át a robotok a takarítást: magyar fejlesztés a munkaerőhiány ellen

A magyar tulajdonú B+N Csoport a 8. helyen végzett a világ legnagyobb takarítórobot-flottákat üzemeltető vállalatai között a FieldBots Radar 2025... Teljes cikk