ÁSZ: a NAV-nak köszönhetően nőtt adóbevallási és -fizetési hajlandóság
Az Állami Számvevőszék szerint az online számlázási rendszer és az Elektronikus Közúti Áruforgalom-ellenőrző Rendszer is segíti a gazdaság kifehérítését.
Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) az ellenőrzéskor megállapította, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a feladatellátásával hozzájárult a befolyó adóbevételek 2017–2020 közötti növekedéséhez - írja a VG.
A jelentés szerint erősödött az adóbevallási és -fizetési hajlandóság, ami a NAV adóztatási tevékenysége során alkalmazott ösztönző eszközeinek a hatása. Az ÁSZ szerint az adóhatósághoz befolyt adók adók 18,1 százalékos növekedéséhez az eredményes hátralékkezelés, a digitális eszközök bevezetése és alkalmazása, az adóhatósági ellenőrzés eredményessége, az adózók kötelezettségének teljesítését ösztönző és a tudatos adózást erősítő intézkedések is hozzájárultak.
A jelentés kitér arra is, hogy az eSZJA-rendszer és az Elektronikus Árverési Felület bevezetésének eredménye kimutathatóan hozzájárult az adóbevételek növekedéséhez, emellett az online pénztárgépek és az online számlázási rendszer alkalmazása a forgalmi adatokkal, az Elektronikus Közúti Áruforgalom-ellenőrző Rendszer a felderített törvénysértésekkel segíti a gazdaság kifehérítéséhez. Az ÁSz kiemelte továbbá, hogy fizetési felszólítások küldése a hátralékosok számára, támogató eljárások is hozzájárultak ahhoz, hogy az adózók ne behajtás útján, hanem önkéntesen teljesítsék adókötelezettségeiket.
VG
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A továbbtanulásnál a választás súlyát az elmúlt években jelentősen megnövelte a mesterséges intelligencia (AI) gyors térnyerése, amely alapjaiban... Teljes cikk
Az ügyészség csalás és lopás elkövetésével vádolta meg a férfit. Teljes cikk
- Próbanap, egyszerűsített foglakoztatás, rejtett munkavállalás: adócsapdák, amikbe a munkáltatók beleeshetnek 1 éve
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV október végén 1 éve
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV augusztus végétől 1 éve
- NAV-Mobil: üzenet érkezik, ha változik a munkaviszony 2 éve
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV február végétől 2 éve
- Érkeznek az adószámla értesítők, jelentős tartozásokra és túlfizetésre is fény derülhet 2 éve
- Ezek a vállalkozások számíthatnak kiemelt NAV-ellenőrzésekre az atlétikai vb ideje alatt 2 éve
- Már csak pár nap maradt az szja-bevallásra 3 éve
- Irodatechnikai eszközök importjára építettek számlagyárat 3 éve
- Együttműködési megállapodást kötött a NAV a szaúdi adóhatósággal 3 éve
- Adótraffipax: ezeken a helyszíneken ellenőriz majd a NAV 4 éve

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig