Az ellenőrzött dolgozók harmada feketemunkás
Hiába növelte jelentősen a revizorok számát és hatáskörét az APEH, hiába szaporodtak meg az ellenőrzések, az élőmunkát terhelő magas adók miatt egyre nagyobb méreteket ölt a feketemunka - írta pénteken a Magyar Nemzet az Országos Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség legfrissebb adataira hivatkozva.
Tavaly az APEH megkezdte revizori csapatának erőteljes bővítését, s ez év közepére várhatóan 1.700 fővel gyarapodik az adóhatóság létszáma. A megerősített ellenőrzés eredménye a büntetésekben már megmutatkozott, hiszen a feketemunkáért tavaly kiszabott bírság értéke elérte a 6,2 milliárd forintot, a terjedő illegális foglalkoztatás azonban ennél lényegesen nagyobb károkat okozott a gazdaságnak - olvasható a lapban.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Kutatások szerint a dolgozók pénteken 20–35%-kal kevesebb feladatot végeznek el, mint a hét többi napján. A szakértők szerint a munkahelyeknek... Teljes cikk
A kulturális közfeladatot ellátó foglalkoztatottak 2026. január 1-jétől beépülő jelleggel 15 százalékos béremelésben részesülnek. Teljes cikk
Egy miskolci futár állította be a 2015-ös rekordot. Teljes cikk
- Rákkeltő fémeket találtak a Magyarországon jogszerűtlenül forgalmazott ízesített vape-ekben 4 hete
- Itt a NAV friss listája - Ők nem jelentették be dolgozóikat 2 hónapja
- Ezek a munkaadók nem jelentették be dolgozóikat - itt a NAV listája 3 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV október közepétől 3 hónapja
- Itt a NAV friss listája - ők nem jelentették be dolgozóikat 4 hónapja
- A Fekete Péntek Gaming Univerzuma 2025: Mélyreható Elemzés, Piaci Trendek és Túlélési Útmutató az Optimális Vásárlásért 4 hónapja
- Ezek a munkaadók nem jelentették be dolgozóikat 4 hónapja
- Elég volt a beteg dolgozókból – vizitdíjat követelnek a munkaadók 5 hónapja
- Itt a NAV listája - ezek a munkaadók nem jelentették be a dolgozóikat 5 hónapja
- Itt a lista, ők nem jelentették be a dolgozóikat 5 hónapja
- Itt a NAV listája - Ezek a munkaadók nem jelentették be dolgozóikat 6 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa