Az MSZP szerint a kormány semmit sem tett, hogy megvédje a munkahelyeket a Dunaferrnél
Az ISD Dunaferr vezetése hétfőn közölte, hogy tartós veszteségesség miatt 1500 fős létszámleépítést hajt végre. A cég az alacsony működési hatékonyság miatt az elmúlt két évben kizárólag az anyavállalat finanszírozásának köszönhette fennmaradását.
A parlament munkaügyi bizottságát vezető politikus szerint a kormányzat arra sem készült fel az elmúlt két évben, hogy ha elbocsátásuk elkerülhetetlen, segítsen az utcára kerülő embereknek. Márpedig - folytatta - szinte lehetetlen új állást találni, miközben az Orbán-kormány kilencről három hónapra csökkentette a munkanélküliek ellátását.
Arra is kitért, hogy noha a Fidesz tíz év alatt egymillió új munkahelyet ígért, a kormány a már meglévőket sem tudja megvédeni, ugyanis - mondta - 300 ezerrel kevesebben dolgoznak az országban, mint a kormányváltáskor.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Komáromban 620 új munkahely jön létre a BYD legújabb, 32 milliárd forintos beruházásával – de a számok mögött sokkal többről van szó. A kínai... Teljes cikk
A Samsung SDI átadta a valaha volt egyik legnagyobb kutatás-fejlesztési beruházást Magyarországon, ami jól mutatja, hogy a keleti nyitás stratégiája... Teljes cikk
Brazil ügyészek pert indítottak a kínai elektromos jármű gyártó óriás BYD és két alvállalkozója ellen, mondván, hogy emberkereskedelemért és... Teljes cikk
- Elkezdte a csoportos létszámleépítést a Dunaferr utódcége 2 hete
- Elbukott a munkajogi népszavazás Olaszországban 4 hete
- Több mint ezer új munkahelyet teremt az új beruházás Miskolcon 1 hónapja
- Változhat a minimálbér-emelés? Itt a kormány válasza 1 hónapja
- Kétezer új munkahely jöhet létre Magyarországon a BYD beruházása nyomán 2 hónapja
- Adócsökkentéssel kívánt a kormány boldog anyák napját 2 hónapja
- Álláskeresési járadék 4 hónapja
- Kiderült, mi foglalkoztatja leginkább a fiatalokat 5 hónapja
- Hankó Balázs: 2025 a családok és a középosztály megerősítésének éve 5 hónapja
- Rokkantsági ellátás 2025 9 hónapja
- Gulyás Gergely: teljesen reálisnak tartja a kormány, hogy 2028 elejére ezer eurónyi legyen a minimálbér 10 hónapja