kapubanner for mobile

Ázsiában van a legtöbb milliomos

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Bár a gazdasági válság a gazdagok vagyonának apadásában is megmutatkozik, Ázsiában tavaly nőtt a milliomosok száma. Sőt, mit több: először lett több a milliós vagyonnal rendelkezők száma a régióban, mint Észak-Amerikában - írja az ELTE TÁTK hírlevele.

A Capgemini és a Royal Bank of Canada közös jelentése szerint 2011-ben 1,6 százalékkal nőtt a milliomosok száma Ázsiában, amely növekedésnek köszönhetően első alkalommal magasabb lett ezek száma, mint észak-amerikai társaiké. A vagyonosokat vizsgáló tanulmány azokat minősíti milliomosnak, akiknek legalább 1 millió dollár összegű befektethető tőkéjük van. E szerint Ázsia és a csendes-óceáni térség régiójában 3,37 millióra tehető a milliomosok száma, akik összesen 10,7 billió dollárt birtokolnak.

A jelentés szerint Észak-Amerikában tavaly 1,1 százalékkal csökkent a milliomosok száma, ami most 3,35 millióra tehető. Bár vagyonuk is csökkent, pénzük továbbra is több, mint az ázsiai gazdagoké. Az észak-amerikai milliomosok vagyonát 11,4 billió dollárra kalkulálják.

Európa, amelynek gazdagjainak számát Ázsia már 2009-ben megelőzte, harmadikként került fel a listára 3,17 millió milliomossal. Ezek vagyona 10,1 billió dollárra tehető. A milliomosok számát Latin-Amerikában és a Közel-Keleten félmillióra, Afrikában 0,1 millióra becsülik. A latin-amerikai kontinensen élők vagyona 7,1 billió, a közel-keleti régióban 1,7 billió, az afrikai kontinensen 1,1 billió dollár.

A tanulmány szerint a világ 11 millió milliomosának mintegy 1,7 százalékkal, 42 billió dollárra csökkent a vagyona. A globális válság a szupergazdagokat, azaz azokat, akiknek 30 millió dollárnyi vagy ennél is több befektetési tőkéje van, szintén utolérte. Számuk 2,5 százalékkal, azaz 100 ezerre csökkent, vagyonuk összértéke pedig 5 százalékkal mérséklődött.
  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek