kapubanner for mobile

Bedőlnek a gumiabroncsgyárak is - elnapolták az Apollo-programot

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

A magyar gumiabroncsgyárakat is érintheti az autópiac bezuhanása. Tovább halogatja ugyanis kelet-európai beruházását az indiai Apollo Tyres, amelynek egyik esélyes pályázója éppen hazánk volt - értesült a Világgazdaság.

Sorra érkeznek a hírek a gumiabroncsgyárak forgalom- és termeléscsökkenéséről. Emiatt a Magyarországra várt indiai Apollo Tyres is évekkel elhalasztotta a döntést tervezett kelet-európai befektetéséről. A cég alelnöke nemrégiben úgy nyilatkozott a Reutersnek, hogy harmadára csökkenti a következő két évre szóló beruházási programját, beleértve a régiós terveket. A társaság nettó profitja ugyanis a folyó üzleti év harmadik negyedében közel 90 százalékkal esett vissza. Az Apollo Tyres már a múlt év végén jelezte az ITD Hungary Zrt.-nek, hogy a válság miatt későbbre halasztja döntését az új gumigyárról, amelyre továbbra is eséllyel pályázott Magyarország - reagált a hírre a Világgazdaságnak Kilián Csaba befektetési igazgató.

Mint emlékezetes, az Apollo Tyres 200 millió eurós beruházással 900 fős gumiabroncsgyártó üzem építésére készült Gyöngyösön, tervét egy ottani népszavazás kimenetele miatt visszavonta. A termelés ez év végén kezdődött volna meg.

A piaci visszaesés hatással van a többi világmárkára is. A nálunk megtelepedett Bridgestone, Hankook és Michelin 3100 embernek ad munkát. Azt nem tudni, hogy a tatabányai Bridgestone üzletmenete hogy alakul, de az anyacég a közelmúltban öt európai gyárnak a termelését függesztette fel. A Michelin a hétnapos munkahétről nyíregyházi gyárában áttért a hatnaposra, a budapestiben pedig már csak heti négy napon át folyik a termelés. A Hankook rácalmási egysége viszont 90 százalékos kihasználtsággal működik és a koreai befektető egy évvel elcsúsztatta a kapacitást megduplázó gyárbővítés befejezését.

Januárban 35 százalékkal csökkent a gumiabroncs-forgalom a világpiacon, mivel a járműgyárak 50 százalékkal kevesebb abroncsot rendeltek.

Világgazdaság
  • 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek