kapubanner for mobile

Bérkiegészítés a közszférában: a családi összjövedelem számít

Minden harmadik dolgozó kapott bérkiegészítést a közszférában. Ez azoknak jár, akiknek az új adórendszer miatt csökkent volna a fizetésük. A szakszervezet szerint van, aki saját hibájából nem kapta meg a kompenzációt - adja hírül az RTL Klub híradója.

Körülbelül 700 ezren dolgoznak a közszférában. Az első idei fizetés után kiderült, közülük minden harmadiknak, összesen 264 ezer embernek jár a bérkiegészítés. Ennyien jártak volna rosszabbul az új adórendszerrel. De a rendelet szerint csak azok kapják a plusz pénzt, akiknek a családjában csökkent az összjövedelem. A helyettes-államtitkár szerint azért, mert nem az egyes munkavállaló bére számít.

"A kormány szándéka és az országgyűlés szándéka egyértelmű volt: mindenkinek, aki a közszférában dolgozik, a nettó keresete ne csökkenjen. A nettó keresetnél figyelembe kell venni a családi adókedvezmény összegét, amely értelemszerűen a két szülőnek, a házas-, vagy élettársnak jár" - mondta el Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára az RTL Klub híradójának.

Aki 70 ezer forintot vitt volna haza, annak ehhez 4 ezer forintot tett hozzá az állam. A legtöbb kompenzációt az kapja, aki netto 209.500 forintot keres, neki több mint 12 ezer forinttal egészítik ki a fizetését. De még az is kap 100 forintot, aki majdnem 300 ezer forintot keres. Ugyanis csak így tartható az a kormányzati ígéret, hogy senki ne járjon rosszabbul, mint tavaly.

"Vannak olyanok, akik nem kapták meg a kompenzációt. Ez elsősorban abból adódik, hogy azt a nyilatkozatot, amit meg kellett volna tenni, nem adták le január 15-ig" - mondta Árva János, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke.

Aki a nyilatkozatot késve adja le, a rendelet szerint visszamenőleg már nem kaphatja meg a bérkiegészítést. A helyettes államtitkár szerint azonban vizsgálják annak lehetőségét, hogy utólag ezek a dolgozók is hozzájussanak a kompenzációhoz.

RTL Klub
  • 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Felmérés: a régióban a vezetők többsége potenciális kockázatnak tartja az AI-t

Az üzleti vezetők 62 százaléka szerint jelentős kockázatokkal kell számolni az üzleti tevékenység során 2026-ban. Teljes cikk

Pályaválasztás az AI korában: így válassz egyetemet 2026-ban

A továbbtanulásnál a választás súlyát az elmúlt években jelentősen megnövelte a mesterséges intelligencia (AI) gyors térnyerése, amely alapjaiban... Teljes cikk

Négymillió forinttal szívódott fel az önjelölt ács

Az ügyészség csalás és lopás elkövetésével vádolta meg a férfit. Teljes cikk