Borúlátóak és nem találnak megfelelő végzettségű és szaktudású munkaerőt a magyar cégek

Kétéves mélyponton a magyar vállalkozások várakozásai. Tudniillik a cégek többsége nem vár növekedést sem a gazdaságtól, sem pedig vállalkozásától. Közben problémát jelent a megfelelő végzettségű és szaktudású munkaerő biztosítása - írja a Napi.hu.

Az IBS - Nemzetközi Üzleti Főiskola és a Policy Agenda által készített KKV Konjunktúra Index értéke 46,9 pontra csökkent, amely két éves mélypontot jelent.

A vezetők 66 százaléka számolt be arról, hogy az elmúlt év során érezhető mértékben új munkaerő-igény jelentkezett. Ám 10 esetben 6 mondta, hogy általában nehezen sikerült a megfelelő embert megtalálni, és egyharmaduk pedig úgy nyilatkozott, hogy volt olyan pozíció, amire egyáltalán nem találtak alkalmas munkaerőt.

A kis- és közép vállalatok körében végzett konjunktúra felmérést reprezentatív módon, 500 cég vezetőjének válaszai alapján készítették. A kutatás 2015. szeptember 22 - október 2. között zajlott on-line vállalati panelen, illetve telefonos megkérdezéssel.
A munkaerő-(után)pótlás nehézsége a vállalkozások többsége (59 százaléka) szerint az elvándorlás miatt alakult ki. A cégek további 23 százaléka panaszkodott a nem megfelelő oktatási rendszerre. A válaszadók 11 százaléka a pedig úgy véli, hogy az "alacsony" bérek determinációja miatt nem tudnak jó ajánlatot tenni a kvalifikált, több szempontból is megfelelő jelentkezőknek, a potenciális álláskeresőknek.

Napi.hu
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Beindult a tűzoltórendszer, 56 munkás hagyta el az akkumulátor-gyár területét

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk

Egy hónapig lehet még kérni az szja-bevallás tervezetének postázását

Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk

A DK felszólítja Csányi Sándort, hogy fejezze be az OTP-nél a tömeges kirúgásokat

Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk