Egyszerűsödött a megváltozott munkaképességű dolgozók ellátásainak igénylése
Egyszerűsödött idén a már foglalkoztatási jogviszonyban álló, megváltozott munkaképességű emberek ellátásainak igénylése - mondta a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára a Facebook-oldalán hétfőn közzétett videóban.
Fülöp Attila közölte,rokkantsági és rehabilitációs ellátást ma már úgy is lehet igényelni, hogy valakinek munkaviszonya van közben.
"Ez egyszerűsítést jelent a munkaadónak, adminisztrációs egyszerűsítést, és természetesen egyszerűsítést és többlettámogatási lehetőséget magának a megváltozott munkaképességű személynek" - tette hozzá.
Az államtitkár hangsúlyozta: nemzetgazdasági érdek, hogy minél kevesebb adminisztráció mellett minél többen dolgozhassanak. A megváltozott munkaképességűek célcsoportjában pedig kiemelt cél és feladat, hogy mindenkinek adjanak munkát, aki tud és akar dolgozni. Ez a szabály is ehhez segít hozzá - jelentette ki.
Fülöp Attila szólt arról, hogy ma a megváltozott munkaképességűek csaknem 50 százaléka dolgozik. Ez tíz évvel ezelőtt még csupán 18 százalék volt - mondta.
Az államtitkár kiemelte: továbbra is olyan intézkedéseket szeretnének hozni, amelyekkel támogatni tudják a fogyatékossággal élő tartósan beteg emberek megélhetését, munkába állását és ellátásainak könnyű igénylését.
MTI
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatásban a legtöbben a karrierfejlődés iránti vágyat nevezték meg a legnagyobb ösztönzőként, hogy új munkahelyet keressenek. Teljes cikk
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és... Teljes cikk
A mesterséges intelligenciának köszönhetően a back office munkákban a feladatok nagy részét már el tudják végezni a gépek. Teljes cikk
- Zsebbe fizetett a dolgozóinak a cégvezető, 750 milliós kárt okozott 3 hete
- Itt a NAV listája - Ők nem jelentették be a dolgozóikat 3 hete
- Itt a rejtett hazai munkaerő-tartalék: 50–60 ezer ember munkába állhatna, vendégmunkások helyett 4 hete
- Új esély a munkaerőpiacon: több mint 26 milliárdból támogatják a roma nők foglalkoztatását 4 hete
- Magyarország régiós szinten is rosszul áll a nemi esélyegyenlőségben 1 hónapja
- Így kell kiszámolni a nyugdíjat 2026-ban - Mutatjuk a lépéseket 1 hónapja
- Lesújtó számok: ennyi magyar nő küzd szexuális problémákkal és társadalmi nyomással 1 hónapja
- A gyermekes és gyermek nélküli háztartásokban élők foglalkoztatási rátája nemek szerint az EU tagállamaiban 2 hónapja
- Itt a NAV friss listája - Ők nem jelentették be dolgozóikat 2 hónapja
- Már parlamenti vitán a 14. havi nyugdíjról szóló törvényjavaslat 2 hónapja
- Felmérés: a magyar fiatalok szeretik a munkájukat, sokan mennének külföldre dolgozni 2 hónapja

A tudás törvényei: a megértés kulcsa