Elengedhetik a járuléktartozást az egyéni vállalkozó alkalmazottja után is
Nemcsak saját, de az alkalmazottaik után is kérhetik a járuléktartozás könnyítését az egyéni vállalkozások. Július 10-e óta a kérelmező anyagi helyzete dönti el, milyen határozat születik. Az APEH egyik Békés megyei irodájának munkatársai azonban nem voltak képben, adja hírül a Népszabadság.
Kérdően néztek az APEH egyik Békés megyei irodájában arra az egyéni vállalkozóra, aki a járuléktartozása ügyében szeretett volna méltányossági kérelmet beadni. A vállalkozó a Népszabadságnak elmondta, hogy azután kereste fel a hivatalt, hogy értesült az Alkotmánybíróság (AB) határozatáról, melyben törölte az adózás rendjéről szóló törvényből azt a részt, amely nem engedte a tartozás mérséklését, elengedését a járulékok esetében. Az APEH munkatársai azonban nem voltak képben, a kérelemmel ezért nem is foglalkoztak, így az adózó dolgavégezetlenül távozott az irodából.
Nem jártak el helyesen az adóhivatal dolgozói - ez már a Pénzügyminisztérium véleményéből okoskodható ki. A konkrét ügyről érdemi álláspontot a részletek ismerete hiányában ugyan a tárcánál nem tudtak kialakítani, azonban megjegyezték, hogy az adózó által benyújtott méltányossági kérelemmel a hatóságnak abban az esetben is kötelessége foglalkozni, ha annak nem ad helyt. A kérelmet ez esetben határozattal kell elutasítani.
Mást is az adóhivatali alkalmazottak fejére lehet olvasni. Azt követően, hogy az Alkotmánybíróság határozatát közzéteszik a Magyar Közlönyben, az alkotmányellenesnek talált szövegrész hatályát veszti. A járuléktartozásról szóló határozat július 10-én jelent meg a közlönyben, vagyis akkortól jogszabályi alapja van a méltányossági kérelem benyújtásának a járuléktartozás esetében is.
Az ügyben az APEH-nek azt kell mérlegelnie, hogy a kérelem az adózó anyagi helyzete alapján megalapozott-e vagy sem. A PM szerint a jogszabályváltozás nyomon követése minden hatóság alapvető feladata; az APEH ezért nem is kap külön értesítést a közlönyben közzétett módosulásokról.
Népszabadság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Elektronikus nyilvántartás veszi át a kártya helyét. Teljes cikk
A szociális partnerekkel egyeztetett támogatást a Magyar Államkincstáron keresztül igényelhetik majd a munkáltatók. Teljes cikk
A férfival szemben felfüggesztett fogházbüntetés és a mezőgazdasági gépkezelői foglalkozástól történő eltiltás kiszabására tettek indítványt Teljes cikk
- Fókuszban a külföldi munkavállalók alkalmazása 1 hónapja
- Ezek a foglalkoztatók nem jelentették be dolgozóikat 1 hónapja
- Védett korú munkavállaló kimaradhat a leépítésből? 2 hónapja
- Felmérés: A DEI programok csökkentése hatással van a nők munkahelyi viselkedésére és karrierterveire 2 hónapja
- Mikor kell megkapnom a fizetésemet és a papírjaimat a munkaviszony megszűnése után? 2 hónapja
- Ezek a munkaadók nem jelentették be dolgozóikat - itt a friss lista 2 hónapja
- Pótszabadságot kaphatnak a magzatukat elvesztő anyák 3 hónapja
- A nők foglalkoztatási rátájának változása az EU tagállamaiban 3 hónapja
- Külföldi munkavállalók bejelentése - változó szabályok, fontos tudnivalók 3 hónapja
- Idén is díjazták a 40 év feletti női szakembereket 3 hónapja
- Ilyen hatása lehet az anyák szja-mentességének az álláspiacra 3 hónapja