Elkezdődtek az előzetes egyeztetések a minimálbérről
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat"Az érdemi tárgyalások csak ezután várhatóak" - nyilatkozta a Világgazdaságnak az első tárgyalási forduló után a Liga Szakszervezetek elnöke.
"Egyelőre csak előzetes egyeztetések zajlottak, mivel sem a munkavállalói, sem munkáltatói oldal nem alakított ki közös álláspontot, emellett a gazdasági kormányzat is adós még néhány információval, de nagyon informatív megbeszéléseket folytattunk" - nyilatkozta a Világgazdaságnak Perlusz László, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) jövő évi minimálbérről tartott első tárgyalási fordulóját követően.
"Különösen olyan makroadatok lényegesek, mint a gazdasági növekedés, a termelékenység, illetve az infláció. Az illetékes minisztériumok következő tárgyalási fordulóban mutathatják be az idei és jövő évi prognózisokat, ennek megfelelően kezdődhet csak el a vita az álláspontok közeledésével. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium az eseményt követően közölte: a kormány célja, hogy a hazai bérszínvonal növekedése tovább folytatódjon. Az érdemi tárgyalások csak ezután várhatóak" - mondta Mészáros Melinda, a Liga Szakszervezetek elnöke. Hozzátette: konkrétan a minimálbér mértékéről még nem egyeztettek a felek, a bérre vonatkozó igényeket majd csak a két hét múlva esedékes ülésre kell kidolgozniuk.
Perlusz László szerint az a metódus is érvényben fog maradni, hogy a reálbér-növekményhez kötik az élő munkát terhelő adók csökkentését. "Az, hogy európai országok közül nálunk csökkent a legnagyobb mértékben az élő munka terhe, az ennek a megállapodásnak vívmánya" - mondta.
Világgazdaság
fotó: pixabay
- 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Ne maradjon le a tréningpiac legjobb napjáról! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Főszerepet kapott az AI-színésznő – új korszak kezdődik a kreatív szakmákban?