kapubanner for mobile

Első lakás önerő nélkül? Itt egy megoldási javaslat fiataloknak

Szeptembertől új lehetőség nyílik a fiatalok előtt az első lakás megszerzésére – akár önerő nélkül is. A vg.hu cikke szerint a kedvezményes, fix 3 százalékos kamatozású Otthon Start hitelprogramról Balogh László, az Ingatlan.com vezető gazdasági szakértője beszélt részletesen. A konstrukció akár 30 millió forintos lakáshitelhez is hozzásegítheti a kisvárosi, bruttó 540 ezret kereső fiatalokat, sőt a mellé igényelhető kamatmentes munkáshitel az önerőt is kiválthatja.

Szeptembertől elindul az Otthon Start program, amely valódi segítséget nyújthat azoknak a fiatal felnőtteknek, akik első saját otthonuk megszerzését tervezik – még akkor is, ha jelenleg nincs megtakarításuk. A vg.hu beszámolója szerint Balogh László, az Ingatlan.com vezető gazdasági szakértője egy konkrét példán keresztül mutatta be, hogyan működhet a támogatott hitel a gyakorlatban.

Egy bruttó 540 ezer forintot kereső, kisvárosban élő 25 éves nő akár 30 millió forintos lakáshitelhez is hozzájuthat a program keretében, méghozzá fix 3 százalékos kamattal. A konstrukció alapvetően önerő mellett igényelhető, de a programhoz kapcsolódó maximum 4 millió forintos kamatmentes munkáshitel lehetővé teszi az önerő kiváltását is. A két hiteltípus kombinációjával így havi mindössze 33 ezer forinttal nő a törlesztőrészlet, miközben akár teljes finanszírozás is elérhetővé válik.

A szakértő szerint a kedvezményes konstrukció reális lehetőséget teremt egy kisvárosi újépítésű lakás vagy egy tágasabb, használt ingatlan megvásárlására is. Kisvárosi környezetben a 30 milliós hitel önrésszel együtt akár 70-80 négyzetméteres használt lakásra is elegendő lehet.

Fontos részlet, hogy az öröklött lakástulajdon sem feltétlen kizáró ok: az Otthon Start program csak a 15 millió forintnál értékesebb ingatlanokat tekinti akadálynak, így például egy 14 millió forintos örökség nem zárja ki a hitelhez való hozzáférést.

A program célja, hogy elősegítse a fiatalok önálló életkezdését, és olyanoknak is lehetőséget adjon az otthonteremtésre, akik eddig az önerő hiánya miatt nem tudtak elindulni ezen az úton.

  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Hathavi fegyverpénz kapnak a MÁV-csoport biztonsági dolgozói

Egyedi miniszteri döntéssel a MÁV-csoport fegyveres, biztonsági feladatot ellátó munkavállalói is hathavi többletjuttatást kapnak, a fegyverpénz... Teljes cikk

NAV: megújult az adónaptár az ügyfélportálon

Megújult az adónaptár, az újítás révén az adónaptár már automatikusan megjeleníti, és akár más naptáralkalmazásokba is betölti a fontos... Teljes cikk

Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV április első felében

A NAV adóellenőrei többek között az alkalmazottak bejelentését is vizsgálják majd. Teljes cikk