Emmi: új helyettes államtitkárokat neveztek ki
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) két új, a család- és esélyteremtési politikáért, valamint a felsőoktatásért és tudománypolitikáért felelős helyettes államtitkára kedden vette át kinevezését Balog Zoltán minisztertől.
Az Emmi közleménye szerint Maruzsa Zoltán történelem és német szakon végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán, 2003-tól egyetemi oktatóként dolgozik. PhD-fokozatát 2005-ben szerezte meg, 2008-tól az ELTE új- és jelenkori egyetemes történeti tanszék egyetemi adjunktusa.
Fülöp Attila informatikus, közgazdász, diplomáit a Budapesti Műszaki Főiskolán és a Budapesti Közgazdasági és Államigazgatási Egyetemen szerezte, majd informatikai és pénzügyi területen dolgozott. Kinevezése előtt az Emmi szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkárságának kabinetfőnökeként tevékenykedett.
A felsőoktatási helyettes államtitkári poszton Maruzsa Zoltán Kis Norbertet követi. Fülöp Attila Bernáth Ildikó korábbi fogyatékosságügyi miniszteri biztos utódja lett.
Az Emmi módosított szervezeti és működési szabályzata szerint a család- és esélyteremtési politikáért felelős helyettes államtitkár irányítja egyebek mellett a fogyatékosságügyi és az esélyegyenlőségi főosztály vezetőjének tevékenységét.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Siliga Tünde vette át 2025. október elsejével a Schneider Electric Budapesten található ellátási láncokért felelős központja, a GSC Budapest HUB... Teljes cikk
Új vezetők érkeznek két meghatározó magyar szerkesztőség élére a tulajdonosváltásokat követően. A Blikknél távozik Nagy Iván Zsolt... Teljes cikk
Novembertől Tim Krause váltja Fükő Lászlót. Teljes cikk
- Ez a magyar iskola végzett a legjobb helyen a nemzetközi listán 2 hónapja
- Elismert rangsorra került fel a Corvinus Egyetem 2 hónapja
- A fogyatékkal élő fekete nők az önfoglalkoztatás felé fordulnak 3 hónapja
- Így segítik az egyetemisták karrierépítését 3 hónapja
- AI-generáció: mi lesz, ha a diákok már nem tanulnak meg írni és gondolkodni? 3 hónapja
- Viharos tapsban törtek ki a fiatalok, mikor megtudták, mi vár rájuk a jövő munkahelyein 4 hónapja
- Minden eddiginél többen jelentkeztek a magyar felsőoktatásba 4 hónapja
- Rekordot döntött ennek a képzésnek a népszerűsége – egyre több fiatal látja benne a jövőt 4 hónapja
- Felvételi 2025 - minden ötödik felvételt nyert hallgató 30 év feletti 4 hónapja
- Kiderültek a 2025-ös felvételi ponthatárok, brutál magas számok az élmezőnyben 4 hónapja
- Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat 4 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?