Érik a sztrájk a közmédiában

A közmédia öt szakszervezete az újabb csoportos létszámleépítés miatt bejelentette a sztrájk előkészítését a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezetőjének írt kemény hangú levelében. Ebben a szakszervezetek az elégséges szolgáltatásokról szóló tárgyalások felújítását kezdeményezik.

Az MTVA vezetősége szerdán tájékoztatta a közmédia központi üzemi tanácsát és a szakszervezeteket a csoportos létszámleépítés tervétől. Az MTVA vezetése az egyeztetésen nem közölte, hogy a televíziós, a rádiós és a hírügynökségi területről hány embert akar elbocsátani, az azonban elhangzott, hogy 250-260 fő elbocsátását tervezik.

Ez lesz a harmadik csoportos leépítés az összevont közmédiában. 2011 nyarán és őszén hozzávetőleg 900 embert bocsátottak el, így jelenleg 2300-an dolgoznak az MTVA-nál. Egyes belső hírek szerint a mostani leépítés leginkább a hírügynökségi dolgozókat érintheti.

A közmédia öt szakszervezete szombaton nyílt levelet intézett Böröcz Istvánhoz. Ebben megdöbbenésüknek adnak hangot, hogy "az MTVA vezetése ismét csoportos létszámleépítésről döntött, immár harmadik alkalommal, ellentétben a Vezérigazgató úr korábbi ígéretével." A vezérigazgató idén júliusban a Központi Üzemi Tanácsnak írt levelében erősítette meg, hogy "mint ahogy azt korábbi egyeztetések alkalmával már említette a munkáltató, 2012-ben további csoportos létszámcsökkentést nem tervez".

A szakszervezetek levelükben az elégséges szolgáltatásokról szóló tárgyalások felújítását kezdeményezik a lehető leghamarabb, és kérik a vezérigazgatót, hogy nevezze meg a tárgyalódelegáció tagjait.

A szakszervezetek nyílt levelére az MTVA azt válaszolta, hogy minden arra jogosult szakszervezettel a törvényi előírásoknak megfelelőn az egyeztetést, tárgyalást lefolytatja. Az MTVA már idén előzetesen tájékoztatta a Központi Üzemi Tanács vezetőségét és az Egyesült Média Szakszervezet elnökét a csoportos létszámleépítésről, az érintett dolgozóknak várhatóan a jövő év elején szűnik meg a munkaviszonya, azaz az elbocsátások nem 2012-ben, hanem 2013-ban történnek meg.

Az Egyesült Média Szakszervezet a kialakult súlyos helyzetre való tekintettel összefogásra hív fel minden szakszervezetet, és hétfőre egyeztető tárgyalást hívott össze.

Népszabadság
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Beindult a tűzoltórendszer, 56 munkás hagyta el az akkumulátor-gyár területét

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk

Egy hónapig lehet még kérni az szja-bevallás tervezetének postázását

Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk

A DK felszólítja Csányi Sándort, hogy fejezze be az OTP-nél a tömeges kirúgásokat

Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk