Evások figyelem: hétfőn határidő!
Az egyszerűsített vállalkozói körbe (eva) tartozóknak július 14-ig, hétfőig kell átutalniuk, befizetniük a második negyedév utáni adóelőleget, bevételük 25 százalékát, mivel a július 12-iki határidő szombatra esik.
Az eva "karrierje" lényegében töretlen: az indulás évében, 2003-ban 31 milliárd forint bevételt, 2004-ben 67 milliárdot, 2005-ben 91,4 milliárdot, 2006-ban pedig 143,1 milliárdot jelentett a költségvetésnek.
Az adókulcs 2006. októberéig a bruttó árbevétel 15 százaléka volt, azóta az árbevétel 25 százaléka. Az egyszerűsített vállalkozói adót azok a társas vállalkozások és egyéni vállalkozók választhatják, amelyek illetve akik éves árbevétele nem haladja meg a 25 millió forintot.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A kiemelkedő jövedelműek akár 130 millió forintos lakáshitelt is felvehetnek Magyarországon a jelenlegi feltételek mellett. A magas fizetés jelentős... Teljes cikk
A humanoid robotok rohamos fejlődése új ipari forradalmat indíthat el, amely alapjaiban alakítja át a gyárak működését világszerte. A szakértők... Teljes cikk
Az alapellátás működése kritikus ponthoz érkezett Magyarországon, egy friss szakmai tanulmány szerint már rövid távon is fennakadások fenyegetik a... Teljes cikk
- Rangos üzleti díjjal jutalmazták a magyar befektetőt – jön a globális megmérettetés 1 hónapja
- NAV: könnyítésre számíthatnak az egyéni vállalkozók 2 hónapja
- A megszűnt egyéni vállalkozások száma 2014 és 2024 között - grafikon 3 hónapja
- Vállalkozók figyelem! Itt vannak a legfontosabb határidők 2026-ra 4 hónapja
- Sok ezer vállalkozó eshet el a kedvezőbb adózástól - Hamarosan figyelmeztet a NAV 4 hónapja
- Hogyan érdemes elindulniuk a fiataloknak a vállalkozói úton? 7 hónapja
- Kötelező karácsonyi bónuszt vezetne be a kormány 7 hónapja
- Ismét díjazza a kiemelkedő hazai üzletembereket az EY 7 hónapja
- Országos vállalkozásfejlesztési roadshow indul 7 hónapja
- Továbbra is jelentős a szakadék a férfi és női vállalkozások között 13 hónapja
- NAV: péntek éjfélig választható az alanyi áfamentesség 1 éve

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben