Ezek a vállalkozások számíthatnak kiemelt NAV-ellenőrzésekre az atlétikai vb ideje alatt
A Budapesten zajló atlétikai világbajnokság ideje alatt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) fokozza helyszíni ellenőrzéseit, amelyek egyebek mellett a vendéglátóhelyekre és a taxisokra koncentrálnak - közölte a NAV.
Különösen a számla-, illetve nyugtaadást, az alkalmazottak bejelentését és az árucikkek eredetét vizsgálják.
A hivatal munkatársai elsősorban a vendéglátóhelyek, szuvenírboltok, szurkolói termékeket árusító üzletek és kitelepült árusok, illetve a taxisok működésére koncentrálnak.
Nem csak a versenyek környékén jelenhetnek meg az adóhivatal munkatársai, bármilyen profilú vállalkozás számíthat ellenőrzésre az ország egész területén - hívta a fel a figyelmet közleményében a NAV.
MTI
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A Tisza Párt 240 oldalas programjában érdemi adócsökkentést ígér az alacsony és közepes keresetűeknek, miközben vagyonadóval növelné a... Teljes cikk
A jelenlegi beruházásösztönzési rendszer tizenegy évvel ezelőtti megindítása óta most először egy hazai videojáték-fejlesztő cég... Teljes cikk
A felek jelenlegi tárgyalási álláspontjai jelentősen eltérnek egymástól. Teljes cikk
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV 8 hónapja
- Ezeket a munkajogi hibákat nem engedheted meg magadnak! 10 hónapja
- 75 ember indult el úgy reggel munkába, hogy már soha nem tért haza 10 hónapja
- Súlyos hiányosságokkal küzd a munkabiztonság Magyarországon? 11 hónapja
- NAV-elnök: az új adategyeztetési eljárás egyfajta ingyenes konzultáció 12 hónapja
- Az adóhatóság is készül a nőnapra 12 hónapja
- Próbanap, egyszerűsített foglakoztatás, rejtett munkavállalás: adócsapdák, amikbe a munkáltatók beleeshetnek 1 éve
- Eltiltással is szankcionálhatják azokat a tervezőket és a kivitelezőket, akik erre nem figyelnek 1 éve
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV október végén 1 éve
- Drasztikus eredmények a tavaszi munkavédelmi vizsgálatokon 1 éve
- Így alakul a munkabalesetek száma Magyarországon 1 éve

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig