Fél év fizetett apasági szabadságot ad ez a cég dolgozóinak
Ünnepélyes keretek között átadta Az Év Családbarát Vállalata díjakat a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány. A nagyvállalati kategória győztese, a Diageo nagyvonalú a friss apukákkal. Akár 25 hétig otthon maradhatnak gyermekükkel - és az édesanyával - teljes fizetés mellett. Három kategóriában avattak győztest és három különdíj is gazdára talált.
A kisvállalati kategória győztese a Klub Rekreáció Kft.
A Klub Rekreáció Kft. vezetői stratégiájában kiemelkedő szerepet kap a családbarát szemlélet, céljuk pedig nemcsak munkavállalóik támogatása, hanem az AYCM közösség inspirálása is a családalapításra. Széleskörű családbarát intézkedéseik, például a gyesről visszatérő kismamák reintegrálása és az atipikus munkavégzés biztosítása, jól példázzák társadalmi felelősségvállalásukat.
A középvállalati kategória győztese a Városliget Zrt.
A Városliget Zrt. kiemelkedően gazdag családbarát és dolgozói jóllétet támogató programokkal rendelkezik, mint például a nyári Liget Napközi, amely korlátlanul biztosít felügyeletet és programokat a munkavállalók gyermekeinek. Számos közösségi és mentálhigiénés kezdeményezésük – például a Mentál Liget csoport és alulról jövő sport- és közösségi programok – a dolgozók testi-lelki jóllétét szolgálják, valamint elkötelezettek a családbarát intézkedések folyamatos fejlesztése iránt.
A nagyvállalati kategória idei győztese a Diageo Zrt.
A Diageo Zrt. családbarát és munkavállalói jóllétre összpontosító stratégiája a dolgozók és családtagjaik támogatását helyezi előtérbe, többek között 25 hét 100%-ban fizetett apasági szabadsággal és kiterjeszthető egészségbiztosítással. Úttörő Vigyázz, Kész, Család programjuk a családalapítás előtt álló szülőket segíti felkészülésükben, míg a Spirited Women szervezet a szülési szabadságról visszatérők beilleszkedését támogatja.
Az Év Családbarát Vállalata különdíjasai:
Az év családbarát termelő vállalata különdíj: Robert Bosch Elektronika Kft.
A legsokoldalúbb családbarát gyakorlat különdíj: Ghibli cégcsoport
Az év leginnovatívabb családbarát megoldása különdíj: EVOSOFT Hungary Kft.
"Ez egy nagyon modern munkáltatói hozzáállás, de mára kiderült, hogy ez hozza a legtöbb profitot is. A családbarát cégek jól működtek a covidban, mert jól működik náluk a távmunka, találnak munkaerőt akkor is, amikor pedig hiány van belőle, mert egy emberséges munkahelyre szívesen elmegy bárki dolgozni. A családbarát cégek nyereségesek a gazdasági válság közepén is, mert eredetiek és innovatívak, gyorsan tudnak alkalmazkodni. Cél az, hogy minden munkahely legyen családbarát, már a felvételin nyugodtan elmondhatja a dolgozó, hogy hány gyereket szeretne és mikor. Akkor Magyarországon lesznek a legjobb munkahelyek világszerte, sőt Magyarországon lesz a legjobb munkaerő is, hiszen itt vannak a legjobb munkahelyek." - fogalmazott Skrabski Fruzsina, a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány elnöke.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a Szőlő utcai javítóintézet munkavállalóival szemben folytatott eljárás miatt. Teljes cikk
Egy friss kutatás a munkából való kiesés és az önértékelés kapcsolatát vizsgálta a különböző korosztályok között. Teljes cikk
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti... Teljes cikk
- Új K+F munkahelyek érkeznek: amerikai cég erősít Magyarországon 3 napja
- Sales Representative 5 napja
- Mennyit lehet keresni Ausztriában? Itt a friss bérlista 6 napja
- Miért kerüljük a fontos feladatokat és mit lehet tenni ellene? 6 napja
- Egyszerűsített foglalkoztatás: itt az új Efo kalkulátor 2026-ra 2 hete
- Elképesztő álommunkák, amikről valószínűleg sosem hallottál 2 hete
- Gazdasági csoda vagy drága illúzió? 2025 rekordberuházásai Magyarországon 2 hete
- Mire jók a laza péntekek az irodában? 3 hete
- Új év, új élet? Munkát kínálnak egy teljesen lakatlan szigeten 1 hónapja
- Kiderült, mely cégekben dolgoznak az ország legokosabb munkavállalói 1 hónapja
- Ezzel a 7 lépéssel képernyőmentes lehet a karácsonyi ünneplés 1 hónapja

Filmek a valóságról: sztrájktól a szellemírásig