Felmérés: a női dolgozók jobban aggódnak a pénzügyi jólétük miatt, mint a férfiak
A megkérdezett nők 37 százaléka úgy érzi, hogy ha részt vehetne pénzügyi tanácsadáson, javulna a pénzügyi jóléte.
A Close Brothers Workplace Financial Wellbeing Services új kutatása a brit munkavállalók pénzügyi jólétét vizsgálja, és feltárja, hogy az elmúlt évek gazdasági kihívásai nem egyenletesen sújtották a lakosság bizonyos csoportjait - írja a HR News. A munkahelyeken belül ez az egyenlőtlenség különösen a nemek között mutatkozik meg. A nők következetesen kiszolgáltatottabbak pénzügyileg, mint a férfiak: az általános pénzügyi jóléti indexük 54 pont, míg a férfiaké 60 pont.
A kutatás megállapította, hogy a női munkavállalók általában véve elégedetlenebbek a pénzügyeik állapotával - a nők 32%-a a férfiak 25%-ával szemben -, és nagyobb valószínűséggel aggódnak a pénzügyeik miatt - a nők 42%-a a férfiak 32%-ával szemben. A nők több mint fele szerint ezek a pénzzel kapcsolatos aggodalmak nyugtalanná teszik őket (52% a férfiak 36%-ával szemben).
Ötből két női dolgozó(40%) aggódik a növekvő jelzálog- vagy bérleti költségek miatt, szemben a férfiak 27%-ával. Hasonlóképpen, 46%-uk aggódik amiatt, hogy nem tudja fedezni a mindennapi megélhetési költségeket (a férfiak 30%-ával szemben), míg minden harmadik nő (31%) aggódik amiatt, hogy egy betegség gondot okozna neki anyagilag, a férfiaknál 20% ez az arány.
A kutatás azt mutatja, hogy a nők számára vannak kritikus területek. Majdnem minden második nő (42%) attól tart, hogy nem lesz elég pénze a nyugdíjas éveiben, szemben a férfiak 29%-ával, míg 35%-uk a jövőbeli céljaira való megtakarítással küzd (szemben a férfiak mindössze 21%-ával). Minden harmadik nő (33%) úgy érzi, hogy anyagilag nincs felkészülve a váratlan költségek viselésére, ha jövedelmük jelentősen csökkenne. A nők csaknem fele (48%) aggódik amiatt, hogy nem tudja majd megengedni magának, hogy akkor menjen nyugdíjba, amikor szeretne, míg a férfiaknak csak 31%-a.
A felmérés rámutat, hogy a férfiak nagyobb valószínűséggel tudják, hogyan lehet kihasználni az összes adókedvezményt. Ezzel szemben a nők több mint fele (56%) elismeri, hogy nem tudja, hogyan kell ezeket kihasználni, vagy nem is tud róluk. Ez azt jelzi, hogy a munkahelyeken nagy szükség van a pénzügyi oktatásra.
Több mint minden harmadik nő (37%) azt állítja, hogy pénzügyi tanácsadással javulna a pénzügyi jóléte. A munkáltatók mindössze 15%-a kínál pénzügyi tanácsadást, 17%-uk jelzáloghitel-tanácsadást, 26%-uk pedig üdülési visszatérítést.
HR News
fotó: unsplash
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
- Külföldi munkaerő Magyarországon: szervezeti tapasztalatok és tanulságok 2 hete
- Közel 2,5 millió forint támogatás minden új dolgozó után - már pályázhatnak a kkv-k 2 hete
- Nem csak a Z generáció problémája - Az egész ellátórendszerre hatással lehet, hogy a fiatalok nehezen jutnak lakáshoz 4 hete
- Itt a NAV friss feketelistája - Ők nem jelentették be dolgozóikat 1 hónapja
- Mi lesz, ha az AI megszünteti a belépő szintű állásokat? 1 hónapja
- A külföldi dolgozók száma és változása nemzetgazdasági áganként - grafikon 1 hónapja
- Tényleg feleződött az alacsony végzettségűek száma Magyarországon? 1 hónapja
- 10 milliárd forintos uniós program indul az alacsony végzettségű álláskeresők támogatására 2 hónapja
- Munkahelyi baleset: mit kell tennie a dolgozónak és a munkáltatónak? 2 hónapja
- Mire költik a fiatalok a munkáshitelt? 2 hónapja
- Táppénz 2026-ban: Kinek jár, mennyi ideig és hogyan számolják? 2 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben