Félti a hírközlés munkahelyeit az érdekképviselet
A Hírközlési Ágazati Párbeszéd Bizottság arra kéri az ágazatban érdekelt vállalkozások vezetőit, hogy tegyenek meg minden tőlük telhetőt a munkaviszonyban állók foglalkoztatásáért, a munkahelyek megőrzésért - közölte Meyer Herta, a Vasas Képzési és Tájékoztatási Iroda tanácsadója az MTI-t pénteken.
Közlése szerint elvárják, hogy az állásidő, a szabadság elrendelése, a csökkentett munkaidő, a műszakszám csökkentés, a létszámleépítéssel járó törvényi kötelezettségek, a munkaviszony megszűnésével járó járandóságok kifizetésének feltételeiről minden érintett kapjon részletes tájékoztatást.
A Hírközlési Ágazati Párbeszéd Bizottság javasolja, hogy azokon a munkahelyeken, ahol állásidő vagy csökkentett munkaidő miatt a munkavállalók egy munkanapja szabaddá vált, azt használják fel szakmai munkavédelmi vagy egyéb, a gazdasági versenyképességet növelő képzésre, a munkahelymegőrző pályázati források pályázásával segítsék elő, hogy a csökkentett munkaidő miatti kiesett időre a dolgozók ezekből a forrásokból kapjanak kiegészítést.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A kiemelkedő jövedelműek akár 130 millió forintos lakáshitelt is felvehetnek Magyarországon a jelenlegi feltételek mellett. A magas fizetés jelentős... Teljes cikk
A humanoid robotok rohamos fejlődése új ipari forradalmat indíthat el, amely alapjaiban alakítja át a gyárak működését világszerte. A szakértők... Teljes cikk
Az alapellátás működése kritikus ponthoz érkezett Magyarországon, egy friss szakmai tanulmány szerint már rövid távon is fennakadások fenyegetik a... Teljes cikk
- Aki nem használ AI-t, azt elküldik az amerikai PwC-től 6 napja
- 50 új munkahelyet teremt a Knaus Tabbert Nagyorosziban 1 hete
- Kínai gigaberuházás Tatabányán: 43 milliárd forint, 800 új munkahely 1 hete
- 150 új munkahely Napkoron a milliárdos beruházás nyomán 1 hete
- Nem a fizetés számít: ez tartja a munkahelyen a Z generációt 1 hete
- Százból három maradt: hamarosan eldől, kié lesz a babóti tanári állás és a Maldív-utazás 1 hete
- AI miatti leépítések: ezek a cégek csökkentik a létszámot – akad egy kivétel is 2 hete
- 200 új munkahelyet hoz létre ez a cég Sóskúton 3 hete
- 700 munkahely válik betonbiztossá Pápán – újabb milliárdos beruházás érkezett 3 hete
- Munkahelyi szexuális zaklatás: mit tehet a HR és a vezetés? 3 hete
- Negyven éve dolgozik ugyanazon a munkahelyen ez a magyar férfi 1 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben