Finn médiacég építi a régió legnagyobb állásportál hálózatát
A Workania.hu internetes állásportált működtető Profesia megvásárlásával a finn Alma Media a régió vezetője lett az online álláspiacon - írja a portálunkhoz eljuttatott sajtóközlemény.
A 24 millió eurós üzlettel a brit médiacégtől az Alma Media 100 százalékos tulajdonába került Magyarország egyik legsikeresebb állásportálja mellett a Szlovákiában piacvezető Profesia.sk, valamint a csehországi Profesia.cz nevű álláskereső oldal is.
"A Workania erősségének számító ügyfélközpontú hozzáállás, valamint a szolgáltatásaink állandó fejlesztése tovább erősödik, hiszen az új tulajdonosok érkezésével a közép-európai, valamint a balti régió legnagyobb állásportál hálózatának lettünk a tagjai" - nyilatkozta Ivana Molnárová, a Profesia ügyvezetője.
A brit cégcsoporthoz tartozott egyébként egy horvát állásportál is, melyben az Alma Media szintén teljes tulajdonjogot szerzett, míg a szerb és bosnyák testvérportálokban kisebbségi tulajdonosok lettek.
"A portálok megvásárlásával a régió egyértelmű vezetői lettünk az online álláspiacon. Ez az üzlet az eddigi akvizícióink sikeres folytatása" - nyilatkozta Raimo Mäkilä, az Alma Media online divíziójának igazgatója.
A megvásárolt cégek közös éves forgalma megközelíti a 8,5 millió eurót, az adózás előtti eredményük tavaly pedig 2,8 millió euró volt.
Az Alma Media már korábban belépett a cseh online álláspiacra, az ott piacvezető Jobs.cz, valamint a Prace.cz oldalak megvásárlásával. A cég további sikeres állásportálokat működtet Finnországban, valamint a balti államokban. Magyarországon a cég eddig nem volt jelen.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Hervis kivonul Magyarországról és Romániából, teljes bolthálózatát pedig a brit Frasers Group veszi át, ami több száz hazai munkavállaló... Teljes cikk
Több mint 72 milliárd forint értékben hajt végre fejlesztéseket Magyarországon az amerikai Procter & Gamble, ami ismét bizonyítja, hogy Donald Trump... Teljes cikk
A közép- és kelet-európai régió 500 legnagyobb vállalata listáját a 2024-es adatok szerint továbbra is a lengyel Orlen olajcég vezeti, a második... Teljes cikk
- Így lehetsz jobb vezető nőként 3 hete
- Alig kellenek a pályakezdők, a jó szakember viszont nehezebben vált 1 hónapja
- Organizational Development Manager 1 hónapja
- Nincs szánalmasabb közhely annál, hogy "ezek a mai fiatalok" 1 hónapja
- Miért nem érti meg a cégvezető a dolgozót? 2 hónapja
- Új HR vezető a Debrecen International Airportnál 2 hónapja
- Megújul a Shell Hungary vezetősége - novembertől új HR-vezető is érkezik 2 hónapja
- Távozik az RTL-től Endrei-Kiss Judit HR vezérigazgató-helyettes 2 hónapja
- Csökken az újságírószakma vonzereje - avagy mit üzennek a média szakos diákok? 2 hónapja
- Ez a következő három év legnagyobb kihívása a pénzügyi vezetők szerint 2 hónapja
- Meghallgattuk helyetted a hazai HR podcastokat – és most elmondjuk, melyik éri meg az idődet! 2 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja