Folytatódik a sztrájk, útlezárással
Tovább sztrájkolnak az egri Markhot Ferenc Kórház dolgozói. Az intézményben működő három szakszervezet és a kórházvédők azt követelik, hogy a hevesi megyegyűlés bontsa föl a kórház-működtetési szerződést a HospInvest Zrt.-vel. Vojnik Mária egészségügyi államtitkár szerint azonban nem a magánbefektetők ellen irányul a sztrájk.
Szerdán szakaszos útlezárással folytatódik a sztrájk, s Egerbe várják Cser Ágnest, az EDDSZ elnökét, valamint Jánosi Gábort, a Magyar Szociális Fórum szervezőjét is. Az érdekvédők Ózdra látogatnak a nap folyamán, ahol - ugyancsak kórházkiszervezés okán - nagygyűlést tartanak a dolgozók.
A munkabeszüntetésnek nincs köze az egészségügyi magánbefektetőkhöz, ha lenne, akkor azt is megvizsgálnák a sztrájkolók, hogy a szolgáltató más önkormányzati tulajdonú, vagy súlyponti kórházban eredményesen és jól működik-e - vélekedett Vojnik Mária, az Egészségügyi Minisztérium államtitkára annak kapcsán, hogy hétfőn határozatlan idejű sztrájk kezdődött az egri Markhot Ferenc Kórházban.
Vojnik Mária azt mondta: "a szerződés ténye maga a vita tárgya, nem annak a tartalma". Ismeretei szerint közszolgálati intézményekben akkor lehet jogszerűen sztrájkolni, ha az a dolgozók munkakörülményeinek, bérezésének javítására irányul. Ezért kellett az egri sztrájkhoz kreálni egy munkabér követelést, hogy a jogszerűség biztosítható legyen - fűzte hozzá.
Kökény Mihály, az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának szocialista elnöke szerint, ha a helyzet nem változik, és a befektetés meghiúsul, akkor a működtető önkormányzat nem kerülhet el nagyon kemény intézkedéseket, például jelentős létszámcsökkentést, vagy szolgáltatásszűkítést.
Magyar Hírlap/MTI
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Lázár János az elmúlt napok havazása kapcsán több bejegyzésben számolt be a közlekedési ágazat rendkívüli munkájáról. A miniszter szerint a... Teljes cikk
Már a januári fizetéssel érkezhet a kedvezmény az édesanyáknak és a családoknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
A források felelős és kiszámítható felhasználása, valamint a beérkezett pályázatok alapos, szakmailag megalapozott értékelése érdekében 2026.... Teljes cikk
- Több mint száz dolgozót küld el a barkácsáruházlánc 3 hete
- Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg szomszédunkban a Bosch 1 hónapja
- Sztrájk és káosz a világ leghíresebb múzeumában 1 hónapja
- Egyre jobban félnek a dolgozók , hogy a mesterséges intelligencia elveszi a munkájukat 1 hónapja
- Hullámvölgyben az autóipar: több száz munkahelyet számolnak fel 1 hónapja
- 5 milliós fizetésért toboroznak magyar mentősöket Csádba 1 hónapja
- Aggasztó a magyar orvosok mentális állapota: 100-ból 2-nél súlyos az öngyilkosság veszélye 2 hónapja
- Felmérés: 10 vállalatból 3 tervezi, hogy jövőre AI-jal helyettesíti dolgozóit 2 hónapja
- Több mint ezer dolgozót elküldött, de 133 milliárdos támogatást kap a Samsung 2 hónapja
- Rég nem látott leépítési hullámot mértek az Egyesült Államokban 2 hónapja
- A vizelet negatív, a panasz mégsem múlik? Hólyagfájdalom-szindróma is lehet 2 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa