GKI vezérigazgató: nagyon kevés az önfoglalkoztatóknak járó támogatás
Molnár László szerint a vállalkozók a járványhelyzet alatt körülbelül 1.5 millió forinttól estek el.
Molnár László, a GKI Gazdaságkutató zrt. vezérigazgatója szerint nagyon kevés a 219 ezer forintos egyszeri támogatás, amit azok a vállalkozások vagy önfoglalkoztatók kapnak, akik nem jogosultak ágazati bértámogatásra. A támogatást már több mint 70 ezren igényelték.
„A támogatás összege finoman szólva nem túl magas. Ahhoz képest, hogy mennyi veszteséget szenvedtek el a pandémia miatti korlátozások révén, ahhoz képest ez porhintés” – mondta az ATV Híradójának Molnár László, aki szerint körülbelül 1.5 millió forinttól estek el a vállalkozók, és ekkora összegnél lenne reális a támogatás.
Az igénylők közül 27 ezren szépségápolással foglalkoznak. Eddig 15 milliárd forint értékben érkezett be igénylés
ATV
fotó: pexels
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egyre többen kérik az szja személyi kedvezményt, és egyre többen tudják, hogy az nemcsak rokkantság vagy fogyatékosság, hanem akár az orvosilag... Teljes cikk
A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön... Teljes cikk
Egyedi miniszteri döntéssel a MÁV-csoport fegyveres, biztonsági feladatot ellátó munkavállalói is hathavi többletjuttatást kapnak, a fegyverpénz... Teljes cikk
- Rangos üzleti díjjal jutalmazták a magyar befektetőt – jön a globális megmérettetés 2 hónapja
- NAV: könnyítésre számíthatnak az egyéni vállalkozók 3 hónapja
- A megszűnt egyéni vállalkozások száma 2014 és 2024 között - grafikon 3 hónapja
- Vállalkozók figyelem! Itt vannak a legfontosabb határidők 2026-ra 4 hónapja
- Sok ezer vállalkozó eshet el a kedvezőbb adózástól - Hamarosan figyelmeztet a NAV 4 hónapja
- Hogyan érdemes elindulniuk a fiataloknak a vállalkozói úton? 7 hónapja
- Kötelező karácsonyi bónuszt vezetne be a kormány 7 hónapja
- Ismét díjazza a kiemelkedő hazai üzletembereket az EY 7 hónapja
- Országos vállalkozásfejlesztési roadshow indul 7 hónapja
- Továbbra is jelentős a szakadék a férfi és női vállalkozások között 1 éve
- NAV: péntek éjfélig választható az alanyi áfamentesség 1 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?