Halál munka közben: kell a balesetbiztosítás
A Párbeszéd Magyarországért szóvivője azt követeli a kormánytól, hogy a honvédek és a rendvédelmi alkalmazottak biztosítása ne csak opció, hanem minden dolgozó esetében kötelező legyen.
Az ellenzéki politikus értékelése szerint a rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról szóló törvény tavaly elfogadott módosításai több helyen sértik a munkavállalói jogokat és több korábbi fontos pótlékot is eltöröltek. Ezek egyikeként hivatkozott a tűzszerész-pótlékra, amely az érintettek havi illetményének 40-50 százalékát tette ki.
A PM szóvivője felháborítónak minősítette, hogy a honvédelmi dolgozóknak nincs balesetbiztosításuk, s annak kötelezővé tételét sürgette.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás szerint az AI fokozott használata a kiválasztásban ahhoz vezethet, hogy a munkáltatók átsiklanak a kiváló pályázók felett. A... Teljes cikk
Egy civil kezdeményezés szerint július 8. a jövőben hivatalos nemzeti ünneppé, akár munkaszüneti nappá is válhatna a Rákóczi-szabadságharc... Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint az Egyesült Királyságban 6,1 millió olyan vezetői pozícióban lévő munkavállaló van, akik nincsenek felkészülve a... Teljes cikk
- Megjelent a rendelet: ennyi fegyverpénzt kapnak a katonák és a rendőrök 5 hónapja
- 120 ezer forint értékű SZÉP kártyát kapnak a katonák 6 hónapja
- Generációváltás: összeomolhat a cég a tulajdonos halála esetén, ha nincs előkészítve a képviselet 6 hónapja
- Vezetőváltás a Magyar Fejlesztési Bank élén 8 hónapja
- Meghalt a Ráckevén elgázolt postás 1 éve
- Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák és a rendőrök, ekkor érkezik az összeg 1 éve
- Halálos balesetet szenvedett egy munkás Tiborcz István egyik szállodájánál 1 éve
- Ketten meghaltak a Bosch-gyárban történt gázrobbanásban 1 éve
- Új vezető a Magyar Fejlesztési Bank élén 1 éve
- Szörnyű tragédia: munkahelyi balesetben meghalt két ember Debrecenben 1 éve
- Halottak napja - A halál nem tabu, beszéljünk róla! 2 éve

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?