Háromszor akkora béremelés jöhet az állami cégeknél, mint korábban tervezték
15-16 százalékos béremelésre számíthatnak többek közt a MÁV, a Volán és a Magyar Posta dolgozói.
A napi.hu értesülései szerint az idei évre tervezett 5 százalék helyett jóval magasabb béremelés jöhet az állami közszolgáltató cégeknél, MÁV-nál, a Volánnál, a Magyar Postánál és az állami közműveknél. Az egyeztetések ezen a héten indulnak. A portál szerint átlagosan 15-16 százalékkal emelkedhet 2023-tól az érvényben lévő bérmegállapodás alapján tervezett 5 százalék helyett. A vártnál lényegesen magasabb béremelés várhatóan már a januári fizetések is tartalmazzák. Mint írják, ai infláció gyakorlatilag reálértéken három év bruttó béremelését nullázta le, ezért a napirendre tűzött korrekció nélkül jelentősen visszaesne a dolgozók bérének vásárlóereje.
A MÁV-nál és a Volánnál nem jelentős a minimálbér és a garantált bérminimum összegéért dolgozók száma, viszont a postánál a munkavállalók nagy része a bérminimum emelése miatt 14 százalékkal magasabb alapbért kap januártól, ami bérfeszültséget okoz. Konkrét ígéretek még nem hangoztak el a várhatóan 15 és 17 százalék közötti béremeléssel kapcsolatban, de az érdekképviseletek ekkora mértéket tartanak reálisnak a minimálbérek emelése, az idei évre várt átlagbér-növekedés és a fővárosi cégeknél kötött alkuk alapján. A szakszervezetek szerint mindkét fél nyitott a bérek rendezésére.
napi.hu
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Egyszerűbbé és átláthatóbbá válik az egyszerűsített foglalkoztatás követése: a NAV-Mobil alkalmazásban már elérhetők az EFO-s napokra... Teljes cikk
A NAV új papírmentes ellenőrzést vezet be, és azonnal elérhetőek lesznek a jegyzőkönyvek. Júliustól változnak az egyszerűsített foglalkoztatás... Teljes cikk
Fontos változás lép életbe júliustól: a családi adókedvezmény összege másfélszeresére nő, érdemes ellenőrizni az adóelőleg-nyilatkozatokat.... Teljes cikk
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Szijjné Kállai Ildikó, SPAR 3 hete
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Dobi Kitti, MBH Bank 3 hete
- Új elnök a Magyar Elektrotechnikai Egyesület élén 1 hónapja
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben 1 hónapja
- Orbán Viktor: Magyarország jövője nem csupán a pártokon, hanem elsősorban a teljesítményen múlik 1 hónapja
- Üvegplafon a ma munkavállalójának: még mindig van vele dolgunk? 1 hónapja
- Varga Mihály is megszólalt az MNB-s elbocsátások kapcsán 1 hónapja
- Több mint 250 munkavállalójától válik meg az MNB 2 hónapja
- Béremelést kapnak a falvak és kistelepülések köztisztviselői 2 hónapja
- A magyar vállalkozások alig 4 százaléka használ MI-t, az EU átlag 8 százalék 2 hónapja
- Mental Liget- A munkahelyi mentális jóllét fesztiválja cégvezetőknek és HR szakembereknek a Magyar Zene Házában 2 hónapja