Háttérbe tolná a magánnyugdíjpénztárakat a szlovák kormány
A szlovák parlament tegnap elfogadta azt a társadalombiztosításról szóló törvénytervezetet, amelyen a Vladimír Meciar vezette kormánypárti HZDS az utolsó pillanatban módosított a gyesen lévő kismamák és a tíz évvel a nyugdíj előtt állók javára - közli a Napi Gazdaság.
Meciarék felelős kormánypárti képviselőként természetesen nem feledkeztek el arról, hogy valahogy talpra állítsák a deficit felé tartó nyugdíjfinanszírozási rendszert, egy másik javaslattal is előálltak, amely szerint az állami és a magánbiztosítás jelenlegi 9-9 százalékos járulékbefizetését három éven keresztül 12-6 arányban az állami javára módosítanák, hogy majd évente 1 százalékponttal emelve újra visszaállítsák a régi arányt. Robert Fico kormányfő nem ellenezte a kisebb kormánypárt, a HZDS javaslatát - tudatja a Napi Gazdaság.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A román kormány az Európai Unión kívülről érkező külföldi munkaerő toborzását szigorító sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön,... Teljes cikk
Az alapfizetése mellett részvényjuttatásokat, valamint bónuszokat is kap. Teljes cikk
Súlyos vádak merültek fel a New Orleans Regional Transit Authority (RTA) HR vezetőjével szemben egy peres eljárásban. A dolgozók azt állítják,... Teljes cikk
- Az X generáció fele kénytelen lesz elhalasztani a nyugdíjba vonulást 4 napja
- Az öregségi nyugdíj egy főre jutó átlagos összege teljes ellátás szerint járásonként 1 hete
- Felmérés: a cégek számára versenyelőnyt jelenthetnek a hosszútávú munkavállalói ösztönzőprogramok 1 hete
- A saját jogon járó nyugdíjban és ellátásban részesülők száma nemek és a teljes ellátás összege szerint 1 hete
- A főbb nyugdíjellátások átlagos összege Magyarországon - grafikon 2 hete
- Egyre nagyobb a szakadék az átlagnyugdíjak és az átlagbérek között 2 hete
- A nyugdíjban és egyéb ellátásban részesülők aránya vármegyénként - grafikon 2 hete
- A nyugdíjban és egyéb ellátásban részesülők száma az ellátás típusa szerint - grafikon 2 hete
- Jön a Férfiak40? – inkább a rugalmas nyugdíj lehet a megoldás 3 hete
- Svájci indexálás: így maradtak el a magyar nyugdíjak a bérektől 3 hete
- Szakértő: Ezért kerülhetnek nehéz helyzetbe a nyugdíjasok a választás után 4 hete

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?