kapubanner for mobile
Megjelent: 14 éve

Hiányszakma a teherautósofőr

Ausztriában egyre kevesebb fiatal szerzi meg a tehergépkocsik vezetéséhez szükséges jogosítványt, de a teherautósofőrökből más országokban is egyre nagyobb a hiány - cikkezi a Világgazdaság.

Az ORF beszámolója szerint a hiány oka egyrészt az Ausztriában tapasztalt rendkívül erős verseny a teherfuvarozási szektorban. Másrészt - és ez a fontosabb ok - a C, illetve E osztályú jogosítványok megszerzésének költsége 1500-2000 euró, ami az osztrák fiatalok többsége számára túl magas ár. A sofőrhiány nem csak a fuvarozó, de a tűzoltó ágazatban is megfigyelhető, a Magyarországgal szomszédos Burgenlandban dolgozó 2 100 teherautósofőr többség 50 év fölötti. Ugyanakkor a jelenség egész Európában tapasztalható, ezért nem biztos, hogy a probléma megoldható külföldi munkaerő bevonásával.

Május elsejétől megnyílt a magyar munkavállalók előtt az osztrák és a német álláspiac. Az osztrák kormány arra számít, hogy a munkaerőpiac május 1-jei megnyitása után 20-25 ezer munkavállaló érkezik a 2004-ben csatlakozott nyolc kelet-európai EU-tagállamból.

Világgazdaság
  • 2025.02.28Vezetői Best Practice Fórum - Digitális transzformáció és az AGILE A Fórum célja: A Fórum célja a jó vezetői gyakorlatok és tapasztalatok megosztása, illetve a hazai vezetési kultúra fejlesztése.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.03.11Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Szervező: BMEinfo button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.03.18Óbudai Egyetem Állásbörze A személyes találkozás az potenciális jelentkezőkkel az állásbörzén az egyik leghatékonyabban módszer, hiszen amíg egy önéletrajz csupán „vázlatos” formában nyújt a jelentkezőről képet, addig a személyes találkozás és beszélgetés által sokkal jobban bizonyíthatnak is a szakmai felkészültséggel kapcsolatban. info button Részletek ticket button Jegyek