kapubanner for mobile
Megjelent: 3 éve

Hogyan jöhet még több minőségi munkahely Miskolcra? Fókuszban a k+f

Több, mint egy éve indult Miskolcon az a kerekasztalbeszélgetés-sorozat, amelyben a régió meghatározó gazdasági szereplői ülnek össze a városvezetéssel. Legutóbb a városban rejlő kutatás-fejlesztési potenciálról egyeztettek.

Miskolc városa elsők között alakította ki befektetés-ösztönzési programját, amelynek célja, hogy a helyi gazdaság fejlesztése, a foglalkoztatás elősegítése és a városban lakók életminőségének javítása érdekében ösztönözze a vállalkozások Miskolc közigazgatási területén való letelepedését, fejlesztését vagy új befektetések megvalósítását. A cél olyan befektetőbarát környezet biztosítása, mellyel belföldi és külföldi befektetők tudnak vonzani Miskolcra és a térségbe, ösztönzik a munkahelyteremtő beruházásokat és segítik a betelepülő vállalkozásokat. Ezt a befektetés-ösztönzési tevékenységet a Miskolc Megyei Jogú Város Foglalkoztatási Paktum Programja című projekt keretében egy fő szakértő támogatja, segíti.

Miskolcon számos hazai vagy külföldi tulajdonban lévő cég, illetve intézmény van, amely meghatározó a kutatás-fejlesztési, illetve innovációs tevékenységek tekintetében.

Miskolc Veres Pál KF

 

A külföldi befektetők komoly előkészítési munkálatok, tárgyalások után választanak ki egy települést arra a célra, hogy odatelepüljenek és elkezdjék a beruházásukat. Döntésük meghozatalában egyik lényeges faktor lehet az a tényező, hogyaz adott városban mekkora a K+F potenciál, emelte ki Veres Pál a találkozó megnyitóján. Szintén szempont, hogy milyen a helyi szereplők különös tekintettel a felsőoktatási intézmények, társintézetek és az ipari partnerek együttműködése.

A Miskolci Egyetemen jelenleg körülbelül 8800 fiatal végzi tanulmányait, 2021-ben közel 2000 hallgató szerezte meg diplomáját az egyetem valamely karán. Az elmúlt évben körülbelül 5000 új munkahely jött létre, és az ipari parki területek maximális kihasználásával további új kapacitás létesülhet.

Mit gondol a versenyszféra?

A Robert Bosch Power Tool Elektromos Szerszámgyártó Kft. képviseletében Fükő László ügyvezető a szakember-utánpótlás jelentőségét emelte ki. Elmondta:a telephely kiválasztásánál kulcsfontosságú, hogy ne csak gyártani, hanem fejleszteni is tudjanak.Az egyetemmel való műszaki együttműködésre éppen ezért már a kezdetektől fogva stratégiailag alapoznak.

Bárczy Tamás, az űrtechnológiával is foglalkozó Admatis Kft. ügyvezetője kiemelte, hogya kutatás-fejlesztés előrelépéséhez elengedhetetlen a megfelelő humán erőforrás gárda, ami visszavezethető az oktatásra.
A Miskolci Egyetem nem csupán mint képző intézmény van jelen a térség életében, a K+F zászlóshajójaként tekintenek magukra. Szűcs Péter rektorhelyettes kihangsúlyozta, hogy a szakemberképzés mellett fontos, hogy a kutatásaikat a térségben tevékenykedő cégek is megismerjék. Ennek elősegítésére hozták létre a Vállalati Kapcsolatok és Innovációs Igazgatóságát, vezetője Mészáros Péter kifejtette, hogy fő céljuk megismerni és megérteni a partnerek igényeit, és erre saját erejüket kihasználva reagálni.

Akik eljöttek az egyeztetésre: Veres Pál, polgármester, Juhász-Nagy Judit, gazdaságfejlesztési igazgató (Miskolc Holding), Szűcs Péter, a Miskolci Egyetem rektorhelyettese, Mészáros Péter vállalati kapcsolatokért és innovációért felelős igazgató, Szűcs Ferenc, a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. mérnöki divíziójának igazgatója, Fükő László, a Robert Bosch Power Tool Elektromos Szerszámgyártó Kft. ügyvezetője, Bárczy Tamás, az Admatis Kft. ügyvezetője és Demeter Péter, az MVK Zrt. vezérigazgatója.

  • 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Felmérés: a magyar cégek többsége NAV ellenőrzésre számít fél éven belül

Az európai kereslet visszaesése és a digitális átállás miatt aggódnak leginkább a hazai vállalatok – mutat rá az EY közel 200 pénzügyi és... Teljes cikk

Itt a NAV friss listája - Ők nem jelentették be dolgozóikat

Az adóhatóság a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményének nem megfelelő adózók listáját is közzétette. Teljes cikk

Az e-mail és az ingázás halála? - erre számít alfa generáció a munka világában

Egy új kutatás szerint az alfa generáció gyökeres változásokat vár a munka világában a szülei generációjához képest – a napi ingázás és az... Teljes cikk