Horvátország is kötelezővé teszi az oltást az egészségügyi dolgozóknak
Október elejétől minden egészségügyben és szociális ellátásban dolgozónak rendelkeznie kell oltási vagy gyógyultsági igazolással, illetve negatív teszttel a munkavégzéshez - közölte Vili Beros horvát egészségügyi miniszter.
"Alapvető célunk és jogi kötelezettségünk, hogy a lehető leghatékonyabb módon megakadályozzuk a vírus betörését az egészségügyi- és szociális ellátó rendszerbe" - mondta, hozzátéve, hogy ezzel védeni akarnak mindenkit, nem pedig büntetni.
Tiszteletben tartják mindenki választását, ezért az alkalmazottak eldönthetik, beoltatják-e magukat vagy háromnaponta koronavírus-tesztet végeztetnek el.
Azok, akik megtagadják a tesztelést, elsősorban saját maguknak okoznak problémát, de a rendszernek is, amelyben dolgoznak. "A munkafelvétel lehetetlenné válásával gondot okoznak az intézménynek, amelynek meg kell oldania a helyettesítést, az igazolatlan távolmaradással pedig saját magukat fosztják meg a juttatásoktól" - mutatott rá a miniszter, és egyben reményét fejezte ki, hogy ilyen eset nem lesz.
A valamivel több mint négymillió lelket számláló Horvátországban eddig 1 789 718-an kaptak védőoltást - a jogosultak 44, a felnőtt lakosság 53 százaléka -, közülük 1 677 846-an már a második adagot is felvették.
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Nem csak letöltik a büntetésüket: a bécsi fiatalkorúak börtönében a fiatal rabok festőnek, vízvezeték-szerelőnek vagy éppen péknek tanulhatnak,... Teljes cikk
Egy friss kutatásban a brit dolgozók majdnem negyede arról számolt be, hogy magányosnak érzi magát a munkahelyén. Teljes cikk
Ausztriában az átlagos éves bruttó kereset 2025-ben már több mint 51 ezer euró volt (19,6 millió forint), ami jelentős különbséget jelent a magyar... Teljes cikk
- Bejelentették, mennyivel nő a kulturális ágazatban dolgozók bére jövőre 2 hónapja
- "Nem hirtelen vágtam el a köldökzsinórt" - Hogyan segít a kismama-szövetkezet visszatérni a munka világába? 2 hónapja
- Mikor lesz nálunk is így? A szomszédunkban már két munka sem elég a megélhetéshez 3 hónapja
- Nem az anyaság tör meg egy karriert – hanem a rendszer, amely nem segít visszatérni 3 hónapja
- Ezek a rendvédelmi dolgozók kapnak lakhatási támogatást 3 hónapja
- Bérvita és elvándorlás: összeomlás szélén a színházi szakma? 3 hónapja
- 1050 euróra emelkedik a minimálbér a szomszédunkban 3 hónapja
- Orbán Viktornak üzentek a szociális dolgozók 4 hónapja
- Kevesebben akarnak négy napos munkahetet, mint a járvány előtt 5 hónapja
- 75 millióval segíti a kormány a kórházi dolgozókat 5 hónapja
- Egyedül is talpon: így boldogulnak az egyszülős családok Magyarországon 5 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig