Huszonkét magyar a szakmák versenyének európai döntőjében
Huszonkét 24 évesnél fiatalabb magyar szakember jutott be az európai szakmák versenyének döntőjébe - tájékoztatta a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara az MTI-t.
Az MKIK közölte azt is, hogy a SkillsHungary döntőjéből két fiatal jutott tovább rendszeradminisztrátor, valamint festő-díszítő szakmában a szakmák olimpiájának is nevezett WorldSkills verseny döntőjébe, amelyet 2015 augusztusában tartanak Sao Paulóban.
A kamara közleményében emlékeztet arra, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával március 5-6-án rendezték meg a EuroSkills és WorldSkills nemzetközi szakmai verseny nemzeti döntőjét, az I. SkillsHungaryt. A Hungexpo Budapesti Vásárközpontban 12 versenyszámban megrendezett válogatóra több mint 300 versenyző jelentkezett, a döntőben 49 fiatal jutott.
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A vállalati felhasználók többsége elégedett a mesterséges intelligenciával, bevezetését megtérülő befektetésnek tartja, az előnyök közül... Teljes cikk
Hat kategóriában adták át az elismeréseket. A mostani nyertesekkel együtt 68 hazai cég viselheti a Családbarát Vállalat címet. Teljes cikk
Az európai kereslet visszaesése és a digitális átállás miatt aggódnak leginkább a hazai vállalatok – mutat rá az EY közel 200 pénzügyi és... Teljes cikk
- -50 fokban is szívből fotózik a sarkvidéki expedíciókon - Horvath Esther, World Press Photo nyertes fotós 2 hete
- Meghirdették a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot 2 hete
- Sokkoló adat a magyar bérekről: minden harmadik dolgozó fizetése kevesebbet ér, mint tavaly 1 hónapja
- Európa-bajnok lett Magyarország kínai beruházásokban 1 hónapja
- Alig alszanak, mégis bírniuk kell: riasztó adatok a magyar dolgozók egészségéről 2 hónapja
- Orbán Viktornak üzentek a szociális dolgozók 2 hónapja
- Ha a mesterséges intelligencia elveszi a munkád, ingyenes képzés járhat helyette 2 hónapja
- E-commerce Manager 2 hónapja
- Így reagál a reálgazdaság problémáira a magyar munkaerőpiac 2 hónapja
- Így változnak a magyar fizetések: mire számíthatunk 2025-ben? 2 hónapja
- Itt a lista, ezek a kritikus tulajdonságok HR vezetőként 2 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?