Huszonkilenc korrupt rendőrt helyeztek előzetes letartóztatásba
Huszonkilenc rendőrt helyeztek előzetes letartóztatásba Romániában, akiket azzal gyanúsítanak, hogy kenőpénzt fogadtak el bűncselekményt elkövető személyektől vagy éppen megzsaroltak ártatlan embereket.
A nyomozóhatóság szerint a gyanúsítottak szolgálatban kenőpénzt kértek a forgalomban megállított gépkocsivezetőktől. A gyanúsítottak általában luxusautókat állítottak meg, és a sofőröktől pénzt kértek, azzal fenyegetve meg őket, hogy a csúszópénz megtagadása esetében elveszik a jogosítványukat.
A rendőrök prostituáltaktól és kerítőktől is pénzt követeltek, és cserébe felkínálták nekik, hogy eltekintenek a bírságtól, ha hajlandók fizetni.
Az ügyészek szerint a rendőrök nem alkottak szervezett bűnözőcsoportot, hanem általában csak ugyanabban a váltásban dolgoztak. Rendszerint 50 és 600 lej (3500 és 42 ezer forint) közötti összegeket követeltek, s a "bevételt" szolgálat lejárta után elosztották egymás között. Az ügyészek szerint októberben és novemberben több mint százszor követeltek kenőpénzt a rendőrök. Romániában tavaly márciusban több száz rendőrt és határrendőrt tartóztattak le a hatóságok szintén korrupció gyanújával.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Egy jelentés szerint a különböző generációkhoz tartozó munkavállalók egyaránt aggódnak az adósságaik törlesztése, a fontosabb élethelyzetekre... Teljes cikk
A romániai ösztöndíjak tervezett csökkentése ellen tiltakozva rendezett tüntetést csütörtökön Bukarestben, Kolozsváron, Temesváron és több más... Teljes cikk
Mintegy 331 ezer Hollandiában élő migráns dolgozni szeretne, de nem talál munkát - derül ki a holland migrációs tanácsadó testület csütörtökön... Teljes cikk
- Visszakapják a túlórapénzt a fegyveres testületek alkalmazottai 5 hónapja
- Csaknem 1300 dolgozó veszíti el munkáját a szomszédunkban 5 hónapja
- Bezárja romániai gyárát az egyik autóipari cég - 400 emberről van szó 5 hónapja
- Rendőrök tüntetnek Romániában 6 hónapja
- A szomszédunkban befagyasztották a közalkalmazotti béreket és a nyugdíjakat 7 hónapja
- Így áll az átlagfizetés Romániában a magyarhoz képest 8 hónapja
- Tüntetésbe kezdtek egy fegyvergyár alkalmazottai 8 hónapja
- Költözzünk Romániába? Magyar Péter szerint a tények makacs dolgok 8 hónapja
- Kiderült, hány bevándorló rendelkezik érvényes munkaszerződéssel Romániában 9 hónapja
- Volt magyar diákok készülnek perelni a román államot hátrányos megkülönböztetés miatt 9 hónapja
- 800 fő elbocsátására készül a Schaeffler romániai leányvállalata 10 hónapja