2 millió 250 ezer forintra emelkedik a bírák átlagjövedelme
A bírák átlagjövedelme az idei januári emeléssel jelenleg 1 millió 780 ezer forint, ez 2027-re 2 millió 250 ezer forintra emelkedik, így a jövedelmük meghaladja az európai uniós átlagot - közölte az Igazságügyi Minisztérium (IM) pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint a bírósági titkárok, fogalmazók jövedelme 2024-hez képest 82 százalékkal nő, az ő átlagjövedelmük a januári emeléssel jelenleg 806 ezer forint, ez 2027-re tovább emelkedik és eléri az 1 millió 164 ezer forintot.
A bírósági alkalmazottak jövedelme 2024-hez képest 100 százalékkal növekszik, az ő átlagjövedelmük a januári emeléssel jelenleg 576 ezer forint, ez 2027-re 864 ezer forintra fog növekedni - tették hozzá.
Hangsúlyozták, hogy a bírói függetlenség maximális tiszteletben tartása mellett a béremelés a bírák, bírósági dolgozók megbecsülése mellett azt is szolgálja, hogy a bíróságok munkája gyorsabb, hatékonyabb legyen, hiszen a peres eljárásokban érintett magyar emberek és gazdasági szereplők is ezt várják el.
A cél az, hogy az emberek gyors és méltányos döntésre számíthassanak a bíróságokon - írták.
Úgy folytatták, hogy Tuzson Bence igazságügyi miniszter kezdeményezésére, a tárca három munkacsoportot állított fel - a közigazgatási jog, a polgári jog és a büntetőjog területén -, hogy minél gyorsabbak legyenek az eljárások.
A munkacsoportok munkájába a tárca bevonta a bírákat, az ügyvédeket és az ügyészeket is, és az igazságügyi miniszter egy országjárás keretein belül egyeztetett valamennyi törvényszék vezetőjével - tették hozzá.
A bírák, bírósági titkárok és fogalmazók valamint a bírósági alkalmazottak illetményével kapcsolatban számos egyeztetést követően született meg a döntés, az Országos Bírói Tanács, az Országos Bírósági Hivatal, a Kúria és az IM között.
A kúriai illetmények rendszere pedig az OBT 2024 októberi, egyhangú határozatán alapul.
A Magyar Bírói Egyesület által szombatra meghirdetett tüntetés kapcsán erős a gyanú, hogy ekkora béremelés mellett színtiszta kormányellenes politikai akció zajlik - fogalmaztak.
Jelentősen nő a bírák és a bírósági alkalmazottak bére - miért lesz akkor demonstráció?
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk
- A szomszéd bére mindig zöldebb - izé - nagyobb! 3 hete
- Ezek a legjobban fizetett szakmák Magyarországon – Van, ahol a 3 milliós fizetés is elérhető 3 hete
- 1 millió forintos fizetés a mezőgazdaságban? Itt lehetséges 3 hete
- Szinte másik világ: hol keresnek a legjobban és legrosszabbul a magyarok? 4 hete
- Mennyit lehet keresni diákmunkával? 1 hónapja
- Ekkora nyugdíjkiegészítést kaphat az a nagyszülő, aki az óvoda helyett vigyáz az unokájára 1 hónapja
- A teljes munkaidőben dolgozók keresete és annak változása néhány kiemelt csoportban 1 hónapja
- Kevés pénz, kevés esély - miért nem terjed el a részmunkaidő Magyarországon? 1 hónapja
- Mennyit lehet keresni a banki és biztosítási szektorban? Mutatjuk az összegeket. 1 hónapja
- Mindenki tudja, mennyit keres a másik - új korszak a munkahelyi kultúrában 1 hónapja
- Meglepően versenyképesek a gyorséttermi fizetések 2 hónapja