Ismét Sztaricskai Tamást jelölték az MTV elnöki posztjára
Ismét Sztaricskai Tamást jelölte a Magyar Televízió (MTV) elnökévé a közmédiumot felügyelő közalapítvány kuratóriumi elnöksége szerdán, több testületi tag közlése szerint.
A 41 éves, agrármérnök végzettsége mellé MBA-, valamint tolmács és szakfordítói diplomát is szerző Sztaricskai Tamás január 12-én, nagykuratóriumi meghallgatásán elmondta, egyebek mellett a McDonald's magyarországi kommunikációs igazgatója, majd indulásakor a Vodafone egyik igazgatója volt, majd Bécsben a Raiffeisen bank tizenöt országban kifejtett kereskedelmi és marketing támogatásáért volt felelős, utána saját tanácsadó céget indított.
Két hónappal ezelőtti meghallgatásán elismerte: nem tévés szakember, hozzátéve, "azt gondolom, hogy a televíziót és a tartalmat szakembereknek kell megcsinálni. Ezeknek a szakembereknek viszont lehetőséget kell adni arra, hogy jól és lehetőleg a legtöbbet tudják kihozni magukból, és az én feladatomnak azt látom, hogy a működéshez szükséges erőforrásokat és lehetőségeket meg tudjam teremteni rövid, illetve hosszú távon ezeknek a szakembereknek".
Megjegyezte: véleménye szerint elsősorban a működés hatékonysága az, amit "jelentős mértékben lehet növelni", s egyebek mellett arról beszélt, átalakítaná a nagyobbik köztévé "viszonylag lapos" vállalati struktúráját, hiszen az túl sok területet rendel közvetlenül az elnök és az alelnök alá.
Minimális célkitűzésnek nevezte, hogy megfordítsák a működésre és a műsorokra fordított összegek - jelenleg háromötöd-kétötödös arányát, hosszabb távon a nyolcvan százalékhoz közelítve az utóbbi mutatót.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Siliga Tünde vette át 2025. október elsejével a Schneider Electric Budapesten található ellátási láncokért felelős központja, a GSC Budapest HUB... Teljes cikk
Új vezetők érkeznek két meghatározó magyar szerkesztőség élére a tulajdonosváltásokat követően. A Blikknél távozik Nagy Iván Zsolt... Teljes cikk
Novembertől Tim Krause váltja Fükő Lászlót. Teljes cikk
- Csókosok, ejtőernyősök és egyéb protekciósok 2 hónapja
- Már a másodiknál jön a harmadik generációs átok? 3 hónapja
- CEO és HR vezető: Össze(f)ér vagy nem (f)ér össze: ez itt a kérdés? 4 hónapja
- A szomszéd bére mindig zöldebb - izé - nagyobb! 6 hónapja
- Mitől válik valaki vezetővé? A vezetett teszi azzá? 7 hónapja
- Nem mindenki vezető, aki annak látszik...(és bizony fejétől bűzlik a hal) 8 hónapja
- Alkalmazotti LinkedIn aktivitás – fizetni vagy inkább motiválni? 8 hónapja
- Az adatvezérelt HR, nem más, mint személyügyi oximoron 9 hónapja
- Ami mű, azon a kollégák gyorsan átlátnak: Jakus Tamás, a Thermo Fisher Scientific HR igazgatója 9 hónapja
- Kell-e nekünk a DEI? 10 hónapja
- Kötelező személyesen megjelenni a munkahelyen - Donald Trump aláírta első elnöki rendeleteit 11 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?