Itt a adótartozással rendelkező adózók legújabb listája
2463 magánszemély és 1597 nem magánszemély került fel az adóhivatal legfrissebb listájára.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal ismét közzétette a 180 napon keresztül adóhátralékos magánszemélyek (a lista eléhető itt) és nem magánszemélyek (a lista elérhető itt) listáját. Magánszemélyek 10 millió forintot meghaladó adótartozás után, a nem magánszemélyek 100 millió forintos hátralék felett kerülnek fel a listára.
Mint a NAV írja, az adózás rendjéről szóló 2017. évi CL. törvény 125. § (3) bekezdése alapján az adóhatósági nyilvántartás közhitelessége alapján az ellenkező bizonyításig vélelmezni kell annak jóhiszeműségét, aki az adóhatósági nyilvántartásban szereplő adatokban bízva szerez jogot. Az ellenkező bizonyításig az adóhatósági nyilvántartásba bejegyzett adatról vélelmezni kell, hogy az fennáll, és az adóhatósági nyilvántartásból törölt adatról vélelmezni kell, hogy nem áll fenn.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Százötven embert érinthet az intézkedés. Teljes cikk
Sokan félreértik az Otthon Start hitel egyik kulcsfontosságú feltételét, ami bizonytalanságot okozhat a leendő igénylők körében. Teljes cikk
Az szja-bevallási határidő 2025. május 20-a, de akinek visszajár adó, annak érdemes minél előbb elfogadni a tervezetét vagy kiegészítve beküldeni... Teljes cikk
- Ötmilliárd forinttal tartozik a NAV-nak egy férfi 5 éve
- 30 milliárd forinttal tartozik a NAV-nak a rekorder adótartozó 5 éve
- Korrupció miatt emeltek vádat a NAV egyik volt főosztályvezető-helyettese ellen 7 éve
- Emelkedett az adóval tartozók száma 7 éve
- Több mint hárommilliárd forint a legnagyobb adótartozás 7 éve
- Többen fizetnek adót, az adókulcsok csökkentése óta 8 éve
- Sokan 10 millió forinttal tartoznak a NAV-nak 8 éve
- NAV: nő a köztartozásmentes adózói adatbázisban szereplő magánszemélyek és vállalkozások száma 8 éve
- Több mint 1,2 milliárddal tartozik a NAV-nak egy magánszemély 8 éve
- Egymillió adózónak érkezik levél a NAV-tól 9 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?